ibisek

Ibiškový čaj – jaké jsou jeho léčivé účinky

Ibišek je krásná rostlina, s nádherným květem. Stává se tak okrasnou každé zahrady. Z květů ibišku se vyrábí čaj, který je příjemně kyselý a má červenou barvu, navíc obsahuje velké množství zdraví prospěšných látek.

Ibiškový čaj je bohatý na antioxidanty, které bojují v organismu proti poškození volnými radikály. Čaj také obsahuje spoustu vitamínů a minerálů. Bonusem je, že neobsahuje kofein. Lze ho pít teplý i studený, v ájurvédě se využívá po celá staletí. Do čajových směsí se přidává pro zlepšení barvy a chuti, je také znám pod názvem karkade.

Reguluje krevní tlak

Pomáhá přirozeně snižovat krevní tlak a má diuretický účinek.

Ochrana pro játra

Zabraňuje poškození jater díky antioxidačnímu účinku.

Hubnutí

Snižuje vstřebávání tuků a sacharidů do těla, napomáhá ke zvýšení metabolismu.

Reguluje hladinu cholesterolu

Je velmi účinný při snižování hladiny cholesterolu, zabraňuje usazování plaku v tepnách a působí preventivně proti ateroskleróze.

Obnovuje zdraví kůže

Díky obsahu antioxidantů napomáhá obnovit poškození kůže ultrafialovým zářením. Čistí kůži, zabraňuje předčasnému stárnutí. Lze vyrobit i ibiškovou pleťovou masku.

Ibišek pro lepší náladu

Má antidepresivní účinky a napomáhá ke zlepšení nálady. Zklidňuje nervový systém a mírní negativní smýšlení.

ibisek suseny - Ibiškový čaj – jaké jsou jeho léčivé účinky

Zdraví pro vlasy

Napomáhá při vypadávání vlasů a podporuje jejich růst. Je účinný proti lupům, šedivění a třepení. Dodává vlasům lesk a sílu. Vyrobte si vlasovou masku, do misky dejte 8 ibiškových květů a 2 lžíce kokosového oleje. Rozehřejte, dokud květy nezmění barvu na černou. Do směsi můžete přidat jednu lžíci medu. Naneste na vlasy a klidně nechte přes noc, ráno umyjte.

Jak si ibiškový čaj připravit

1 – 2 čajové lžičky přelijeme 150 ml horké vody a necháme 5 – 8 minut vyluhovat. Pokud si zvolíte přímo ibiškové květy, nechte vyluhovat 5 – 10 minut. Vybírejte kvalitní ibiškový čaj, potom se naplno rozvine jeho vůně a chuť. Pokud přidáte do vychlazeného ibiškového čaje mátu a led, máte výborný letní nápoj.

 
 

TIP:

 
Bylinky a produkty z bylinek můžete zakoupit v eshopu ZDE
 

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Jsem maminkou dvou malých dětí, které také vyplňují téměř všechen můj volný čas. Můj hlavní obor je zdravotnictví, ve kterém jsem také vystudovala vysokou školu. Od toho se také odvíjí mé zájmy - zdravý životní styl, strava, pohyb a zajímám se o novinky z oblasti medicíny. Ráda kolem sebe tvořím pěkné prostředí, třeba květinami a rostlinami. Relaxem je pro mě četba knih a sport.

2 Komentářů

Zanechte komentář