citron

Citrón a jeho zdravotní přínosy

Citronová šťáva má zejména několik zdravotních přínosů. Je dobře známá jako užitečná léčba ledvinových kamenů, snižuje napětí a snižuje tělesnou teplotu. Jako osvěžující nápoj vám pomůže šťáva z citronu zůstat v klidu.

Nutriční hodnoty citronu

Zdravotní přínosy citronu jsou způsobeny množstvím výživných prvků, jako je vitamin C, vitamín B6, vitamín A, vitamín E, folát, niacin, thiamin, riboflavin, kyselina pantothenová, měď, vápník, železo, hořčík, a bílkoviny. Jedná se o ovoce, které obsahuje flavonoidy, což zahrnuje antioxidační a rakovinotvorné vlastnosti. Pomáhá předcházet cukrovce, zácpě, vysokému krevnímu tlaku, horečce, poruchám trávení a zlepšuje pokožku, vlasy a zuby. Citronová šťáva může eliminovat výskyt ledvinových kamenů tvorbou močového citrátu, který zabraňuje tvorbě krystalů.

Použití citronu

Lidé používají citron k přípravě limonády smícháním citronové šťávy a vody. Mnoho lidí ho také používá jako mycí prostředek, protože má schopnost odstraňovat skvrny. Vůně citronů může také odradit komáry, zatímco pití citronové šťávy s olivovým olejem pomáhá zbavit žlučových kamenů. Citron je známý svou léčivou silou a používá se mnoha různými způsoby.

Zdravotní přínosy citronu

Různé zdravotní přínosy z citronu jsou podrobně vysvětleny níže:

Léčí trávení

Citronová šťáva pomáhá léčit problémy související s poruchou trávení a zácpou. Přidejte několik kapek citrusové šťávy do svého pokrmu (s mlékem to nefunguje dobře). Působí jako čistič krve a čisticí prostředek. Receptura je citrónová šťáva, studená voda, soda, sůl a cukr/med pro sladkost. Můžete také přidat listy máty nebo drcená semena fenyklu. Pijte vždy, když máte těžký oběd nebo večeři.

Léčí horečku

Citronová šťáva může léčit osoby, které trpí nachlazením, chřipkou nebo horečkou. Pomáhá zbavit se horečky tím, že zvyšuje pocení.

citron - Citrón a jeho zdravotní přínosy
Péče o zuby

Citron je také často používán v péči o zuby. Pokud je čerstvá citrónová šťáva aplikována na oblast bolesti zubů, může vám pomoci se této bolesti zbavit. Masírujte si citronovou šťávu dásně, může to zastavit krvácení z dásní a současně eliminovat nepříjemný zápach.

Dále se může citron používat při čištění zubů. Vyberte si zubní pastu obsahující citron jako jednu ze složek nebo přidávejte kapku šťávy do normální zubní pasty.

Pečuje o vlasy

Citronová šťáva se osvědčila v péči o vlasy v širokém měřítku. Její šťáva, při aplikaci na pokožku hlavy, může léčit problémy, jako jsou lupy, vypadávání vlasů a další problémy spojené s vlasy a pokožkou hlavy. Použijete-li tuto šťávu přímo na vlasy, může vám dodat přirozený lesk vlasů.

Pečuje o kůži

Citronová šťáva, která je přirozeným antiseptickým prostředkem, může také léčit problémy spojené s kůží. Šťávu můžeme aplikovat ke snížení bolesti při spálení sluncem a pomáhá také zmírnit bolest při včelím bodnutím. Je také dobrá pro akné, vrásky, černé tečky a ekzémy. Pití citronové šťávy smíchané s vodou a medem přináší do pokožky zdravou záři.

Vnitřní krvácení

Má antiseptické a koagulační vlastnosti, takže může zastavit vnitřní krvácení. Můžete přidat citronovou šťávu na malou bavlněnou kouli a umístit ji do nosu, abyste přestali krvácet z nosu.

Hubnutí

Pokud osoba pije citrónovou šťávu smíchanou s vlažnou vodou a medem, může jí to pomoci snížit tělesnou hmotnost.

Zklidňuje poruchy dýchání

Citronová šťáva pomáhá při zmírnění respiračních problémů a problémů s dýcháním, jako je například schopnost uklidnit osobu, která trpí astmatem. Protože je bohatým zdrojem vitamínu C, pomáhá při řešení dlouhodobějších respiračních onemocnění.

Uvolňuje chodidla

Citron je aromatický a antiseptický prostředek, a proto je užitečný pro relaxaci nohou. Přidejte část šťávy do teplé vody a ponořte nohy do směsi pro okamžitou úlevu a uvolnění svalů.

Léčí revmatismus

Je také diuretikum a může léčit revmatismus a artritidu. Pomáhá vyplavit bakterie a toxiny z těla.
Bylinky a produkty z bylinek můžete zakoupit v eshopu ZDE

 

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Jsem maminka dvou dětí – školačky a předškoláka, se kterými ráda podnikám výlety do přírody i za kulturou. Společně sbíráme bylinky po lesích i loukách, některé pěstujeme na zahrádce. Kromě toho se snažíme pěstovat zeleninu a okrasné květiny, miluju zejména růže. Ostatní pěstitelské tipy získávám zejména od obou babiček. Kromě psaní článků píšu také povídky a básničky, čímž si alespoň částečně plním svůj dětský sen – stát se spisovatelkou.

Zanechte komentář