kos

Co by rozhodně nemělo chybět na vaší zahradě

Prvků, které se hodí do zahrady, je celá řada. Dnes se zaměříme na ty malé a menší, které jednak celou zahradu zútulní, a navíc vám zpříjemní a zjednoduší veškerý pobyt na ní.

Lavička

Po jakékoliv práci na zahradě si jistě budete chtít odpočinout. Co když ale nemáte právě posekaný anglický trávník, kam byste si rozložili deku? Lavička, která bude dokonale ladit s nějakým zákoutím, vás pozve k odpočinku za každého počasí. Ať již zvolíte lavičku dřevěnou, kovovou, nebo kombinovanou, určitě neuděláte chybu. Při chladnějším počasí si na lavičku vezměte deku na přikrytí.

TIP: Ideálním řešením je lavička přenosná. V létě ji postavíte do stínu, na jaře a na podzim zase na sluníčko.

Vzhledný odpadkový koš

Také se vám nechce s každým odpadkem utíkat domů do vnitřního odpadkového koše, nebo ven před vrátka do popelnice? Řešením je pořídit si do zahrady venkovní odpadkový koš. Takový koš musí dobře zapadnout do celého exteriéru zahrady, ale také musí správně plnit svou funkci. Nejlepší variantou je koš, který je plně uzavíratelný, aby z něho neunikal případný zápach. Možné je také zakoupit si stojan na pytle a ty pak měnit podle potřeby (zavazovací, biologicky rozložitelné apod.)

stojannapytle - Co by rozhodně nemělo chybět na vaší zahradě

Zdroj foto: dokose.cz

Úložný box

Jeden nebo více úložných boxů, které odolají povětrnostním vlivům, jsou pro každou zahradu doslova požehnáním. Vejdou se vám do nich deky, podsedáky, hračky pro děti apod. Boxy se vyrábějí v různých variantách, můžete si pořídit dřevěné, kovové, ratanové i umělohmotné. Výhodou je, pokud se dá na boxu i sedět, protože pak jej využijete i tehdy, když vám přijde na návštěvu početnější sešlost.

Ohniště

I když nemáte gril ani udírnu, pořídit si ohniště, na kterém si opečete buřty se sousedy, to je skoro společenská nutnost. Vyberte si to pravé z několika druhů:

  1. Kamenné ohniště může být po celý rok na svém místě a máte jistotu, že se vám oheň nerozšíří do zahrady. (Přesto důsledně dbejte případných zákazů rozdělávání ohně!)
  2. Kovové ohniště má tu výhodu, že jej můžete i přenést – ale pozor: postavíte-li ho na trávu, trávník pod ohništěm při rozdělání ohně spálíte. Vhodnější je dávat takové ohniště na dlažbu.

TIP: K ohništi doporučujeme pořídit ještě zásobník na dřevo a držák na opékací vidlice.

———-Komerční článek———–

Zanechte komentář