vrba

Co s pomlázkou po Velikonocích?

Pletete každoročně pomlázku z čerstvého vrbového proutí a po Velikonocích nevíte, co s ní? Pak si ji zasaďte do své zahrady a uvidíte, jaký krásný a zajímavý stromek vám vyroste.

Čerstvé vrbové proutí

Aby vám pomlázka po Velikonocích vyrostla, musí být spletená z čerstvého vrbového proutí.

Po vyšlehání děvčat zasadit

Pomlázka, a to i když bude trošku polámaná a „unavená“ v sobě má ještě dost síly, abyste ji mohli zasadit do zahrady. Vyberte nějaké vhodné místo, kde bude pak výsledný stromek vidět, protože bude mít zajímavý kmen – ze všech spletených proutků, které přežily a zakořenily. Pro vrbu se nejlépe hodí místo u zahradního jezírka nebo na skalce.

Pomlázka poměrně brzy obroste

O zasazenou pomlázku ani není potřeba se nijak zvlášť starat, pouze pokud by hrozilo sucho, je dobré ji zalévat. Zazelená se poměrně záhy a v dalších letech poroste jako běžná vrba.

vrba - Co s pomlázkou po Velikonocích?

Péče o pomlázkovou vrbičku

V dalších letech je potřeba vrbičku jen sestřihávat, aby měla pořád hezky tvarovanou korunu. Můžete jí také občas přidat hnojivo nebo kompost, naopak rašelina ani mulčovačka nejsou vhodné.

Jak takovou ozdobnou vrbu dál využít?

Další jaro můžete na pomlázkový stromeček zavěsit různé velikonoční dekorace, třeba barevná vajíčka. Pomlázka vám tak bude dělat radost i mnoho let.

A pokud jste spíš na užitkovou zahrádku, pak vězte, že můžete využít vrbovou kůru jako léčivý prostředek proti horečkám a nachlazením – nejlépe v podobě čaje. Nahrazuje totiž chemicky vyrobený aspirin, protože obsahuje kyselinu salicylovou.

 

Květiny, sazenice, semínka, truhlíky, potřeby na zahradu a mnoho dalšího můžete zakoupit v ONLINE ZAHRADNICTVÍ ZDE
 

Přinášíme rady, typy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Jsem maminka dvou dětí – školačky a předškoláka, se kterými ráda podnikám výlety do přírody i za kulturou. Společně sbíráme bylinky po lesích i loukách, některé pěstujeme na zahrádce. Kromě toho se snažíme pěstovat zeleninu a okrasné květiny, miluju zejména růže. Ostatní pěstitelské tipy získávám zejména od obou babiček. Kromě psaní článků píšu také povídky a básničky, čímž si alespoň částečně plním svůj dětský sen – stát se spisovatelkou.

1 Komentářů

Zanechte komentář