tulipány

Máme pro vás pár tipů na domácí hnojiva pro kvetoucí rostliny

Hnojiva jsou nezbytná pro kvetoucí rostliny a zajišťují, aby dostávaly živiny potřebné pro zdravý prudký růst a působivé květy. Komerční hnojiva jsou obecně drahá a zbytečná, když si můžete vyrobit vlastní domácí všestranné hnojivo pro použití na květinových rostlinách. Domácí recepty na hnojiva jsou obvykle nákladově efektivnější než komerční produkty a umožňují vám dosáhnout jen množství, které budete potřebovat pro kvetoucí rostliny.

Kompostujte čaj

Kompostový čaj je univerzální domácí hnojivo, které je bezpečné pro použití na všech typech rostlin, včetně květin a zeleniny. Vytváří se tím, že jeden použitý pytlík čaje smícháte se dvěma lopatkami kompostu ve vodě. Obecně platí, že poměr 5 dílů vody k 1 dílu kompostu se nalije přes pytlík čaje – vše sedí uprostřed velkého kontejneru. Kontejner zavřete a nechte 10 dní odležet. Jakmile kapalina dosáhne čajové barvy, může být přenesena do postřikovače na zahradní pumpu a nanesena jako sprej na listové hnojivo.

Rybí emulze

Rybí emulze je domácí hnojivo využívající rybí odpad – jako jsou rybí části a střeva – a voda. Toto organické univerzální hnojivo trvá týdny a směs musí mít čas na hnilobu, než ho budete moci použít. Využijte veliký sud o objemu 200 litrů. Naplňte ho do jedné třetiny v poměru 2 díly vody a 1 díl odpadu z ryb. Poté doplňte sud vodou a nechte několik týdnů kvasit. Rybí emulzi lze aplikovat na rostliny v poměru 11 litrů na 10 čtverečních metrů.

Mořské řasy

Nejen, že jsou mořské řasy všestranné, organické hnojivo, ale také obsahují mannitol. Mannitol je sloučenina, která zvyšuje schopnost rostliny absorbovat živiny v půdě. K vytvoření univerzálního hnojiva lze použít buď čerstvé, nebo sušené mořské řasy. Používáte-li však čerstvé mořské řasy, ujistěte se, že jsou před použitím důkladně omyty. Naplňte malý kbelík nasekanými mořskými řasami a umístěte ho do větší nádoby naplněné asi 15 litry vody. Nádobu volně zakryjte a mořské řasy nechte odstát asi tři týdny. Po uplynutí přiděleného času vytáhněte mořské řasy a přeneste kapalinu do zahradního postřikovače. Domácí hnojivo z mořských řas je nyní připraveno k použití na listoví rostliny.

květiny tulipány - Máme pro vás pár tipů na domácí hnojiva pro kvetoucí rostliny

Směs

Tento univerzální recept na domácí hnojivo obsahuje položky, které jsou snadno dostupné v zahradních centrech a v obchodech s domácími úpravami a mohou být použity na květinových rostlinách a zelenině. Než začnete, dodržujte příslušná bezpečnostní opatření a používejte gumové rukavice odolné proti chemikáliím, masku proti prachu a ochranné brýle. Tento ochranný oděv zabraňuje podráždění pokožky, očí, nosu a krku způsobené přísadami obsaženými v receptu.

V kovové nádobě smíchejte:

  • 1/4 dílu síranu vápenatého,
  • 4 díly rostlinné moučky,
  • 1/2 dílu vápnitého dolomitu,
  • ¼ dílu jemně mletého zemědělského vápna.

Všechno pořádně promíchejte a přidejte ještě následující:

  • 1 díl kostní moučky a
  • ½ dílu mleté chaluhy.

Zakryjte víkem. Jedním z nejjednodušších a nejrychlejších způsobů, jak zajistit, aby obsah byl důkladně promíchán, je uzavřenou kovovou nádobu protřepat. Víceúčelové hnojivo můžete skladovat několik měsíců v suchém, chladném, tmavém místě. Když je připraveno k použití, aplikujte prachovitý materiál na půdu (4 litry na 10 čtverečních metrů).
Rostliny, sazenice, semínka, truhlíky, potřeby na zahradu a mnoho dalšího můžete zakoupit v ONLINE ZAHRADNICTVÍ ZDE
Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

 

Zajímám se o bylinky a alternativní medicínu. Zabývám se tradiční čínskou medicínou, jihoamerických bylinek či klasických českých léčivek. Dalším mým koníčkem je zahrada a pěstování rostlin, nebo právě bylinek. Ráda píšu právě o těchto tématech.

Zanechte komentář

eight − 1 =