morska rasa

Tekuté hnojivo si můžete připravit i z mořských řas

Tekuté hnojivo, které dodá vašim rostlinám poněkud jiné látky než hnojiva z našich krajin, si vyrobíte sami z mořských řas. Pro jaké rostliny je vhodné a jak jej připravit?

Pro jaké rostliny se hodí hnojivo z mořských řas

Toto hnojivo dodává rostlinám zejména draslík, který je důležitý pro kvetení a násadu a zrání plodů. Hodí se tedy pro všechny okrasné květiny a keře a dále pak pro ovoce a zeleninu, která se pěstuje pro plody (rajčata, papriky, okurky).

Jaké mořské řasy jsou nejvhodnějšísud - Tekuté hnojivo si můžete připravit i z mořských řas

Nejvhodnější jsou sušené mořské řasy nebo sušené chaluhy jako například čepelatka prstnatá (Laminaria digitata).

Postup výroby

Sušené mořské řasy nebo chaluhy nasypeme do dešťové vody v poměru přibližně 500 g řas na 10 litrů vody. Je potřeba zvolit dostatečně velkou nádobu a pokud možno takovou, která nerezne. Řasy a chaluhy totiž jako vodní rostliny mají delší dobu rozkladu ve vodě. Směs dobře promíchejte, zakryjte látkou, netkanou textilií nebo poklicí a nechte stát na slunci. Optimální doba je podle teploty 6 až 8 týdnů.

Jak poznáte, že je hnojivo hotové

Výsledné hnojivo by mělo mít hnědou barvu a stejnoměrnou konzistenci a přitom nasládle mořskou vůni.

Jak hnojivo používat

Hnojivo je velmi koncentrované. Je dobré jej naředit v poměru 1:10 vodou a používat v nádobě s rozstřikovačem na půdu kolem výše uvedených rostlin.

 

TIP:

 
Rostliny, sazenice, semínka, truhlíky, potřeby na zahradu a mnoho dalšího můžete zakoupit v ONLINE ZAHRADNICTVÍ ZDE
 

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Jsem maminka dvou dětí – školačky a předškoláka, se kterými ráda podnikám výlety do přírody i za kulturou. Společně sbíráme bylinky po lesích i loukách, některé pěstujeme na zahrádce. Kromě toho se snažíme pěstovat zeleninu a okrasné květiny, miluju zejména růže. Ostatní pěstitelské tipy získávám zejména od obou babiček. Kromě psaní článků píšu také povídky a básničky, čímž si alespoň částečně plním svůj dětský sen – stát se spisovatelkou.

Zanechte komentář

one × 3 =