dekoracni kamen

I kamenné okrasy zahrady vám mohou přinést kýžený efekt – a nemusíte ihned budovat skalku. Pomůže vám i kamenivo.

Hledáte způsob, jak si vytvořit zahradu co nejméně náročnou na péči, ale zároveň nechcete slevit ze svých ekologických standardů? Pak zvelebte nevyužívané koutky vašeho zeleného království okrasným kamenivem. A jako bonus z něj můžete vytvořit i cestičky nebo efektní dekorace.
okrasny kamen - I kamenné okrasy zahrady vám mohou přinést kýžený efekt – a nemusíte ihned budovat skalku. Pomůže vám i kamenivo.

Zdroj foto: ridepal.eu

Kamenivo vás zbaví plevelů

 
Oblíbené okrasné kamenivo lze použít všude tam, kde nechcete mít klasický záhon, ale přesto nehodláte onen kousek vašeho pozemku nechat na pospas dorážejícím plevelům nebo náletovým rostlinám. Všechny okraje cest nebo nevyužité spáry okolo domu můžete vysypat právě kamenivem.
Ale nejde o jediné využití. Vytvořit z něj lze doslova i kamenná moře, jejichž středem budou procházet například dlaždice chodníku apod. Ovšem stanou se skvělým pozadím i pro nejrůznější dekorace nebo dokonce pro solitérní dřeviny. Ty však musíte na zvolenou plochu zasadit předem a teprve poté je obsypat okrasně působícím štěrkem.
kura z kamene - I kamenné okrasy zahrady vám mohou přinést kýžený efekt – a nemusíte ihned budovat skalku. Pomůže vám i kamenivo.

Zdroj foto: ridepal.eu

I kámen může dýchat exotikou

Ovšem nemusíte se omezovat jen na drcený kačírek z kamenolomů. Vsadit lze i na novinku jménem kamenná kůra. Jde o typ kamene, který svým vzhledem opravdu připomíná kůru stromů – bývá  k dostání v mnoha tvarech i velikostech a oko každého návštěvníka zahrady dokáže upoutat opravdu na první pohled. Kamenná kůra si navíc svou krásu dlouho uchovává, protože je odolná vůči slunci i povětrnostním podmínkám.
A kde takový materiál pro zahradu sehnat? Nejlépe u specialistů – například v e-shopu Ridepal.eu. Největší výhodou tohoto e-shopu je široká nabídka a doručení kamkoliv po ČR. Všechny nabízené položky jsou navíc skladem, takže svou zahradu můžete začít zvelebovat téměř okamžitě. Rychlá doprava a skvělé ceny jsou pak už jen onou pověstnou třešničkou na dortu.
———–Komerční článek———-
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Zavřít