rozkrojené jablko

Co všechno dokáže jedno „obyčejné“ jablko

21.9.2018
4 216 Zobrazení

Zdají se vám jablka obyčejná? Sáhnete raději po exotickém ovoci než po obyčejném jablku? Tak to vás musíme přesvědčit o tom, že právě jablko má v sobě tolik vitamínů a zdraví prospěšných látek, že stojí zato sníst alespoň 1 jablko denně.

Jablko nám pomáhá hubnout

Jablka obsahují málo kalorií a naopak mnoho vlákniny, proto se po snědení jablka cítíme nasyceni. Jablka jsou tak opravdu dobrým pomocníkem při redukčních dietách. Snězte 3 jablka denně (nejlépe místo jednoho jídla) a uvidíte, že za pár týdnů pocítíte rozdíl (až 2 kg úbytku na váze).

Jablka dokážou předcházet rakovině tlustého střeva a jater

Jablka obsahují flavonoidy, které účinně předcházejí rakovině tlustého střeva a jater. Jablka také obsahují fytonutrienty, což jsou látky, které dokonce dokážou ničit rakovinotvorné buňky.

Jablko je prospěšné pro plíce

Flavonoidy a vláknina obsažená v jablcích je prospěšná pro plíce a umí redukovat chronický kašel, který je typický zejména pro kuřáky. Avšak ať jste kuřáci, nebo nekuřáci, stejně vám doporučujeme sníst jedno jablko denně, abyste si pročistili své plíce.

jablko s metrem - Co všechno dokáže jedno „obyčejné“ jablko

Jablka zlepšují kognitivní funkce, zejména paměť a schopnost učit se

Ano, tak to je další bonus jablek: lepší paměť a zvýšená schopnost učit se novým věcem. Antioxidanty obsažené v jablcích způsobují, že náš mozek stárne pomaleji. Nutrienty dokonce zabraňují degenerativním onemocněním mozku, jako je třeba Alzheimerova choroba.

Čaj z jablečných slupek

Nejedí vaše děti jablečné slupky? Nevadí, i v dužině je spousta vitamínů. Slupky jim oloupejte a uvařte si z nich čaj: slupky z jednoho jablka zalijte 250 ml vroucí vody, nechte 10 minut odstát, sceďte a pijte teplé. Získáte tak 100% ovocný čaj.

Pleťová maska z jablka

A víte, že jablka nemusíte jen jíst? Můžete si připravit domácí pleťovou masku, která vám vyčistí a stáhne póry a hydratuje pleť. 1 zralé jablko oloupeme a nastrouháme na jemném struhadle, smícháme se lžičkou bílého jogurtu, lžičkou medu, lžičkou ovesných vloček a půl lžičky mleté skořice. Naneseme na obličej a necháme působit 15 minut. Poté smyjeme vlažnou vodou.

 

TIP:

 
Rostliny, sazenice, semínka, truhlíky, potřeby na zahradu a mnoho dalšího můžete zakoupit v ONLINE ZAHRADNICTVÍ ZDE
 

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Jsem maminka dvou dětí – školačky a předškoláka, se kterými ráda podnikám výlety do přírody i za kulturou. Společně sbíráme bylinky po lesích i loukách, některé pěstujeme na zahrádce. Kromě toho se snažíme pěstovat zeleninu a okrasné květiny, miluju zejména růže. Ostatní pěstitelské tipy získávám zejména od obou babiček. Kromě psaní článků píšu také povídky a básničky, čímž si alespoň částečně plním svůj dětský sen – stát se spisovatelkou.

1 Komentářů

Zanechte komentář

Zavřít