mech na stene

Přehled doporučení, jak se zbavit mechu téměř všude

Mech nás může pěkně potrápit, ať už ho máme v trávníku, mezi dlaždičkami v chodníku, na stromech nebo na střeše. Prakticky na všech místech se ho můžeme i zbavit, když víme, jak na to. Zde je přehled různých způsobů, které stojí zato vyzkoušet.

Mech v trávníku

O mechu v trávníku jsme psali již několikrát, takže jen rychlé shrnutí. Nejlepší je začít s mechem bojovat již na jaře: trávník vyhrabeme, použijeme železné hrábě, vertikutační hrábě nebo vertikutátor. Použijeme hnojivo na trávník, které zároveň obsahuje složky proti mechu. Poté můžeme po několika dnech trávník zase vyhrabat. Příliš zastíněná místa provzdušníme a prosluníme. Příliš vlhká místa odvodníme – například pomocí drenážního systému.

Mech v dlaždicích v chodníku

Teoreticky byste mohli použít prostředek proti mechu jako na trávník, ale nejspíš byste si obarvili dlaždice nahnědo. Lepší je využít jiné prostředky na přírodní bázi, jako například modrou skalici, sůl, vápno, popel ze dřeva nebo třeba Savo. Mech můžete odstraňovat i ručně (ale zase brzy vyroste), nebo pomocí tlakového čističe.

mech na strome - Přehled doporučení, jak se zbavit mechu téměř všude

Zdroj foto: pixabay

Mech na stromech

Mechu na stromech se zbavíme díky roztoku zelené skalice, natřením kmenů vápnem anebo pomocí výluhu z dřevěného popela. Všechny způsoby aplikujeme na podzim a můžeme je opakovat i na jaře, alespoň do té doby, než stromy rozkvetou.

mech na strese - Přehled doporučení, jak se zbavit mechu téměř všude

Zdroj foto: pixabay

Mech na střeše

Je velmi podobný případu s chodníkem. Používá se roztok modré skalice, mechanické čištění, postřik Kuprikolem, můžete vyzkoušet i vápenné mléko, roztok síranu měďnatého a/nebo roztokem uhličitanu sodného.

Přejeme vám pevné nervy v boji s tímto „parazitem“.

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Štítky
, , ,

Jsem maminka dvou dětí – školačky a předškoláka, se kterými ráda podnikám výlety do přírody i za kulturou. Společně sbíráme bylinky po lesích i loukách, některé pěstujeme na zahrádce. Kromě toho se snažíme pěstovat zeleninu a okrasné květiny, miluju zejména růže. Ostatní pěstitelské tipy získávám zejména od obou babiček. Kromě psaní článků píšu také povídky a básničky, čímž si alespoň částečně plním svůj dětský sen – stát se spisovatelkou.

Zanechte komentář