chodidla

Proti plísni nehtů a nohou bojujte čistotou a bylinkami

V létě dokáže plíseň nohou pěkně potrápit. Nemůžete chodit naboso v sandálech, aniž by váš problém nebyl hned vidět. Nemůžete do bazénu a kde se jinak zchladit? Zkuste použít naše rady a bylinky, ať máte po potížích.

Základní hygienická pravidla

Pravidla, která se hodí jak pro prevenci, tak při léčení potíží, jsou následující:

udržujte chodidla v čistotě,

– noste čisté ponožky a denně je měňte,

– choďte co nejvíce naboso.

Éterické oleje a další jednoduché přípravky

Na plíseň nohou a nehtů se výborně hodí éterické oleje, například tea tree oil, levandulový olej, oreganový olej. Dále se hodí i konopná mast anebo octová voda, kterou použijete jako koupel (ocet : voda v poměru 1 : 10).

echinacea - Proti plísni nehtů a nohou bojujte čistotou a bylinkami

Zdroj foto. pixabay

Doma vyrobená mast proti plísni

Také si můžete vyrobit domácí mast proti plísni, na kterou budete potřebovat: 2 díly larey trojzubé, 2 díly slupek z ořešáku, 1 díl myrhy, 1 díl echinacey, několik kapek tea tree oil. První čtyři ingredience dáme do rozehřáté kosmetické vazelíny a necháme uležet do druhého dne. Poté opět rozehřejeme a přecedíme přes plátýnko. Necháme zchladnout a vmícháme pár kapek oleje tea tree. Uchováváme v misce nebo kelímku v chladu. Používáme 2x denně na postižená místa.

Pudr proti plísni

Podobným způsobem a z podobných bylinek si můžete vyrobit i domácí pudr. Budete potřebovat: 0,5 šálku kosmetického jílu, 1 polévkovou lžíci mleté larey trojzubé, 1 polévkovou lžíci mletých slupek ořešáku, 1 čajovou lžičku oleje tea tree. Všechny ingredience smíchejte a pudr nechte dokonale vysušit. Uchovávejte ve skleněné nádobě v chladu a suchu. Optimální je, když má nádoba sypátko/sítko. Používejte 2x denně na postižená místa.

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Jsem maminka dvou dětí – školačky a předškoláka, se kterými ráda podnikám výlety do přírody i za kulturou. Společně sbíráme bylinky po lesích i loukách, některé pěstujeme na zahrádce. Kromě toho se snažíme pěstovat zeleninu a okrasné květiny, miluju zejména růže. Ostatní pěstitelské tipy získávám zejména od obou babiček. Kromě psaní článků píšu také povídky a básničky, čímž si alespoň částečně plním svůj dětský sen – stát se spisovatelkou.

Zanechte komentář