astra t wikipeia

Jak pěstovat astry

Astry známe ze zahrad jako podzimní květiny, i když většina z nich začíná kvést už v létě. Ta pestrobarevná záplava květů si rozhodně zaslouží nejen vaši pozornost, ale také láskyplnou péči. Přečtěte si, jak na to.

Jaké uplatnění mají astry v naší zahradě

Astry se dobře uplatní jako solitéry, nebo ve skupinové výsadbě, ve smíšených záhonech, částečně i na skalkách. Dávejte však pozor na to, že jsou poměrně dost vysoké, některé dosahují až 1,5 metru. Sázejte proto maximálně 4 kusy na 1 m2.

Jaké stanoviště vybrat astrám

Astry jako královny podzimu potřebují slunné, světlé a chráněné místo a kromě toho výživnou, propustnou půdu. Mají rády neutrální pH nebo spíše mírně zásadité – tj. vápenitou půdu.

astra plants.ces .ncsu .edu  - Jak pěstovat astry

Zdroj foto: plants.ces .ncsu .edu

Jak se o astry starat

Astry potřebují zejména hodně a často zalévat. V době vegetačního růstu je možné je přihnojovat, nejprve dusíkatými hnojivy kvůli růstu, na podzim pak spíše draselnými hnojivy kvůli bohatým květům. Na podzim necháme astry odkvést, ale nestříháme je. Naopak je můžeme lehce zamulčovat mulčovací kůrou. Sestřih provedeme až na jaře, aby květiny mohly znovu vyrašit. Chceme-li bohatší květy, je možné astry ještě jednou zastřihnout během července.

A jaké barvy aster si můžeme do zahrady pořídit

Pokud se při výběru květin řídíte hlavně barvami, pak vězte, že u aster si můžete pořídit tyto barevné kultivary:

– modré, např. Blue Lagune, Wood´s Light Blue nebo Azzuro,

– růžové, např. Wood´s Pink, Alice Haslam,

– bílé, jako např. Aramis White nebo Kristina,

– modrofialové, jako je např. Barr´s Blue,

– karmínové, např. Crimson Brocade,

– purpurově červené, např. Jenny.

 

Rostliny, sazenice, semínka, truhlíky, potřeby na zahradu a mnoho dalšího můžete zakoupit v ONLINE ZAHRADNICTVÍ ZDE
 

 

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Jsem maminka dvou dětí – školačky a předškoláka, se kterými ráda podnikám výlety do přírody i za kulturou. Společně sbíráme bylinky po lesích i loukách, některé pěstujeme na zahrádce. Kromě toho se snažíme pěstovat zeleninu a okrasné květiny, miluju zejména růže. Ostatní pěstitelské tipy získávám zejména od obou babiček. Kromě psaní článků píšu také povídky a básničky, čímž si alespoň částečně plním svůj dětský sen – stát se spisovatelkou.

Zanechte komentář

Zavřít