barevná zahrada t

Vypěstujte si zahradu dle kombinace květin

Existuje tolik způsobů, jak pěstovat zahradu do barvy, kolik je zahradníků – a tolik různých barevných kombinací. To, co zde zastáváme, je však jemnější, monochromatická paleta: svěží zobrazení jemných barev jednoho odstínu. Je to zajímavý přístup k zahradnictví, ale i praktický. Omezení se jen na několik chromatických variací zaručí, že všechny vaše volby jsou kompatibilní v tónu.

Měsíček

Měsíček lékařský může poskytovat zbarvení ve slunečných odstínech. Spojit jej můžete se žlutými nebo oranžovými jiřinami, nebo s povijnicemi či okrasným chmelem. Uvidíte, že rozzáří i vaši zahradu.

Lilie

Lilie mají jednu obrovskou výhodu – jsou téměř v jakékoli barvě! Přidat je tedy můžete v korespondující barvě ke každé květině. Jsou také poměrně nenáročné na pěstování, pokud dodržíme několik základních podmínek.

Mák

Ohnivé vlčí máky vyvolávají zahradu, která je plná červených a oranžových odstínů. Pro doplnění ohnivého vzhledu zvolte tulipány ve žluté, oranžové nebo červené barvě, dále pak chryzantémy ve stejných barvách a rostlinu známou pod latinským názvem jako Nemesia strumosa (hledíkovka zduřelá).

Tulipány

Podobně jako lilie jsou i tulipány dostupné v několika různých barvách, takže je velice snadné vybrat si právě tu barvu, která se vám hodí.

barevná zahrádka - Vypěstujte si zahradu dle kombinace květin

Azalky

Azalky využijete jako hraniční rostliny. Protože přichází ve spoustě odstínů, není problém vybrat si právě vámi zvolený.

Chryzantémy

Neexistují žádné jiné květiny, které mají tolik barevných odstínů! Chryzantémy jsou navíc velice odolné a nenáročné na pěstování, takže by měly být součástí každé zahrady. Pěstujte je s astrami, šalvějí, okrasnými trávami a dalšími rostlinami.

Kopretinovec

Tyto rostliny jsou krásné v jemně růžové barvě. Zkuste je přidat k ostatním růžovým květinám pro vytvoření romantické zahrady.

Šeřík obecný

Šeřík je vhodný pro vytvoření fialové zahrady. Zkuste ho zkombinovat s bílými květinami, jako je například hortenzie, nebo s dalšími fialovými květy, kterými mohou být třeba levandule.

 

TIP:

 
Rostliny, sazenice, semínka, truhlíky, potřeby na zahradu a mnoho dalšího můžete zakoupit v ONLINE ZAHRADNICTVÍ ZDE
 

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Zajímám se o bylinky a alternativní medicínu. Zabývám se tradiční čínskou medicínou, jihoamerických bylinek či klasických českých léčivek. Dalším mým koníčkem je zahrada a pěstování rostlin, nebo právě bylinek. Ráda píšu právě o těchto tématech.

Zanechte komentář