jahody

Jak sklízet čisté jahody

Jestliže pěstujete jahody, asi víte, že se snadno ušpiní například při vydatných deštích. Poradíme vám několik vychytávek, jak mít jahody stále čisté, a to nezávisle na počasí. Stačí si jen vybrat tu vhodnou pro vás.

Černá netkaná textilie

Na celý záhon jahod aplikujte již při sázení černou netkanou textilii. Nejenže vás ochrání od nechtěného plevele, ale také dobře přitahuje sluneční záření a umožňuje jahodám rychleji dozrávat. Navíc budou jahody na této textilii stále čisté. Pozor: Nezapomínejte jahody častěji zalévat, aby nedocházelo k jejich vysušování.

Vyvazování

Nejen pnoucí a převislé jahody si zaslouží vyvazovat. I obyčejné jahody můžete opatřit oporou a k ní přivazovat jednotlivá květenství, ještě než dozrávají v plody. Jahody pak jsou také čisté. Nevýhoda: Opory a provázky musíte po odplození jahod zase odstranit.

Správné mulčování

Zachránit jahody před ušpiněním i před všudypřítomnými slimáky může i dostatečné a hlavně správné mulčování. Ideální jsou větvičky jehličnatých stromů, které zabrání slimákům i rozblácené hlíně dostat se k jahodám.

isté jahůdky - Jak sklízet čisté jahody

Podložení nepotřebnými bedýnkami

Jestliže máte doma nepotřebné bedýnky, pro které jen těžko hledáte uplatnění – hlavně teď na začátku léta, podložte plody jahod právě jimi. Zabrání jak ušpinění, tak i napadení slimáky. A na podzim můžete bedýnky zase použít na uskladnění ovoce.

Pěstování v květináčích

Pokud máte sazenic jahod jen několik, zkuste je pěstovat květináčích na chráněném místě. Tam by se také ušpinit neměly. Stejně se pěstují i pnoucí nebo převislé odrůdy.

Máte ještě jiné nápady či zkušenosti?
 

Rostliny, sazenice, semínka, truhlíky, potřeby na zahradu a mnoho dalšího můžete zakoupit v ONLINE ZAHRADNICTVÍ ZDE
 

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Jsem maminka dvou dětí – školačky a předškoláka, se kterými ráda podnikám výlety do přírody i za kulturou. Společně sbíráme bylinky po lesích i loukách, některé pěstujeme na zahrádce. Kromě toho se snažíme pěstovat zeleninu a okrasné květiny, miluju zejména růže. Ostatní pěstitelské tipy získávám zejména od obou babiček. Kromě psaní článků píšu také povídky a básničky, čímž si alespoň částečně plním svůj dětský sen – stát se spisovatelkou.

Zanechte komentář