gril

Probuďte svou zahradní kuchyni ze spánku nevšedním trikem

Jak vyčistit zahradní kuchyni: Stále se vám nechce do umývání zahradního krbu, grilu a veškerého příslušenství? Máte obavy ze zažrané špíny a celkové pracnosti? Usnadníme vám to. Stačí, když se cestou na zahradu stavíte ještě v rodinné dílně.

Celý trik totiž spočívá v použití minerálního oleje. Ani u značné vrstvy mastné špíny nic jiného potřebovat nebudete. Funguje to velmi jednoduše a hlavně rychle.

Minerální olej jako největší nepřítel mastnoty

Odstraňovat tuk tukem možná nevypadá jako nejlepší nápad, ovšem stačí se vrátit zpět do hodin fyziky. Také si pamatujete na to, že olej a voda se spolu nesnesou, zatímco olej s olejem se smísí bez rozdílu původu? A přesně takhle to funguje i u čištění mastných usazenin.

Minerální olej stačí nakapat na bavlněný hadřík nebo houbičku a lehkým tlakem začít uvolňovat nečistoty. Půjde to snadno. Postupujte pomalu a olej přidávejte. Pokud už bude hadřík příliš znečištěný, použijte jiný. Jeho proprání vodou by vás totiž o celý efekt připravilo

grilovani - Probuďte svou zahradní kuchyni ze spánku nevšedním trikem

Zdroj foto: envato

Práci si můžete také trochu ulehčit tím, že olej nejdříve nanesete v tenké vrstvě na tu nejhorší špínu a k samotnému čištění přistoupíte až za několik minut. Postupujte tak dlouho, dokud nebude všechna špína odstraněna. Finálně můžete vše setřít ještě suchým čistým hadříkem, ovšem samotný minerální olej doporučujeme na místě ponechat. Vaši zahradní kuchyni ochrání a navíc jí na dlouhou dobu dodá žádaný lesk.

Pro desinfekci sáhněte do přírodních zdrojů

Jestliže jste na pracovní desce pravidelně pracovali se syrovým masem, nejspíš nebude od věci i trochu té desinfekce. Tu byste měli provádět po každém vaření a bohatě na ni stačí použití octa nebo citronové šťávy. A totéž platí i pro všechny použité nástroje včetně prkének. Citrón navíc vše zbaví nežádoucího zápachu. Stačí vzít jen rozkrojenou polovinu a vše s ní potřít.

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Láskou ke květinám jsem oplývala už jako malá – to když jsem je s něžností, dvouletému děcku vlastní, vytahovala z květináčů a „vařila“ z nich večeři. Později moje první kapesné padlo na pokojový břečťan a z dětského pokojíčku se rychle stala neprostupná džungle. První nezdary byly pro mě motivací, abych se o nároky svých zelených svěřenců začala zajímat podrobněji. Zahradničení a pěstování okrasných i užitkových rostlin je dodnes mým velkým koníčkem, ke kterému se přirozeně přidalo i vaření a využívání léčivých vlastností (nejenom) tuzemských bylinek. Mou další velkou lásko je Asie, zejména pak Čína a Japonsko, takže pokud chcete vědět, jak se pěstují pivoňky, čím si předcházet bonsaje nebo kterak začlenit do zahrádky bambus, budu přesně váš člověk :)

Zanechte komentář