slepice

Chcete pustit slepice do zahrady? Ano, ale za určitých podmínek

Chtěli byste na podzim vypustit slepice do zahrady, aby si nasbíraly zrníčka a trávu samy? Je to v zásadě možné a má to i spoustu výhod, ale musíte jim stanovit hranice, abyste nesplakali nad výdělkem – třeba právě v okrasné zahradě.

Výhody vypuštění slepic na zahradu

Vypuštění slepiček do sklizené zahrady má hned dvě výhody: jednak si slepice samy nasbírají dostatek potravy – semínka, trávu, zbytky po sklizni, a také si dostatečně zahrabou (procvičí nožky), kromě toho vám na zahradu přinesou přírodní hnojivo ve formě slepičinců – věřte nebo ne – toto hnojivo bude výborné na příští rok pro rajčata, papriky nebo třeba brambory.

plot - Chcete pustit slepice do zahrady? Ano, ale za určitých podmínekNevýhody vypuštění slepic na zahradu

Bohužel slepičí „řádění“ s sebou přináší i nevýhody, pokud se vám slepice dostanou i tam, kde byste to neuvítali – například na skalku, do okrasné zahrady apod. Tam by vám způsobily dost škod, protože by leccos rozhrabaly nebo snědly.

Jak slepicím zabránit, aby vlezly do okrasné zahrady

Avšak vy máte hned několik způsobů, jak slepičky ponechat jen tam, kde je to vhodné. Jednak jim můžete vyrobit provizorní ohradu z drátěného pletiva. Její výroba vám nezabere moc času a slepice odradí od hrabání jinde.

Aby ohradu nemohly přeletět, můžete jim buď lehce zastřihnout křídla, anebo pokud si na to netroufáte a bojíte se, že byste je poranili, stačí jim zalepit poslední článek křídla leukoplastí, neboť díky tomu omezíte výšku, do které jsou schopny vyletět.

Tak co, využijete slepičích pomocníků při svém zahradničení?

 

TIP:

 
Zahradní nábytek, altány a mnoho dalšího můžete zakoupit ZDE
 

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Jsem maminka dvou dětí – školačky a předškoláka, se kterými ráda podnikám výlety do přírody i za kulturou. Společně sbíráme bylinky po lesích i loukách, některé pěstujeme na zahrádce. Kromě toho se snažíme pěstovat zeleninu a okrasné květiny, miluju zejména růže. Ostatní pěstitelské tipy získávám zejména od obou babiček. Kromě psaní článků píšu také povídky a básničky, čímž si alespoň částečně plním svůj dětský sen – stát se spisovatelkou.

1 Komentářů

Zanechte komentář