Cereus peruvians

Kaktusy rodu Cereus jsou oblíbené mezi pěstiteli

Chtěli byste do své sbírky nový kaktus anebo s pěstováním kaktusů teprve začínáte? Pak zkuste některý z vhodných druhů rodu Cereus. Tyto kaktusy pocházejí z Jižní Ameriky a vyžadují jen mírnou péči.

Cereus aethiops 210x300 - Kaktusy rodu Cereus jsou oblíbené mezi pěstiteli

Schumann, Gürke & VaupelPeter A. Mansfeld for the filtred image. / Public domain     Aethiops

Rod Cereus

Kaktusy rodu Cereus poznáte jednoduše podle toho, že se jedná o sloupovité kaktusy, které všechny pocházejí z Jižní Ameriky. Do rodu patří 33 druhů kaktusů a tento rod patří ke čtyřem nejstarším rodům kaktusů vůbec.

Cereus Aethiops

Jedná se o vzpřímený kaktus, který ve své domovině (Argentině) dorůstá až 2 metrů výšky a je široký 3–4 cm. Rostlina je v mládí modrozelená, později tmavě zelená a má 8 slabě bradavičnatých žeber. Pokud se vám podaří, že vykvete, pak se můžete těšit na 20 cm velké květy s bílým vnitřkem a narůžovělým vnějším okvětím. Květy se ale otevírají v noci za letního období. Pro pěstování je postačující běžný substrát, kaktus miluje plné světlo a minimální teplota při zazimování je 10 °C.

Cereus Argentinensis

Cereus forbesii - Kaktusy rodu Cereus jsou oblíbené mezi pěstiteli

Jutta234 / CC BY-SA 3.0 DE (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/de/deed.en)  Forbesii

Ve své domovině (Argentině, jak již sám název napovídá) dorůstá až 12 metrů. Je to sloupovitý kaktus, hojně rozvětvený. Jednotlivé větve jsou široké kolem 10 cm a mají světle modrozelenou barvu. Nálevkovité květy bíložluté barvy se otevírají v noci v letním období. Postačí mu běžný substrát, slunné stanoviště a při zazimování nejnižší teplota kolem 10 °C.

Cereus Forbesii

Tento kaktus rovněž pochází z Argentiny, kde dorůstá až 4 metrů. Větve má matně zelené a široké 7–12 cm. Okrajové trny jsou 1–2 cm dlouhé, žlutavě hnědé s černou špičkou. Květy má trumpetovité, bílé a opět vykvétají v noci v létě. Hodí se pro něj běžný substrát, vyžaduje přímé světlo a minimální teplotu tentokrát 13 °C.

Cereus Peruvianus

Jedná se o sloupovitý větvený druh pocházející z Argentiny a Brazílie. Ve své domovině dorůstá výšky až 5 metrů, větve jsou silné 10–25 cm. Květy jsou bílé se zelenohnědým vnějším okvětím a mohou být až 16 cm dlouhé. Kaktus vyžaduje plné světlo, běžný substrát a minimální teplotu 10 °C.

 

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Jsem maminka dvou dětí – školačky a předškoláka, se kterými ráda podnikám výlety do přírody i za kulturou. Společně sbíráme bylinky po lesích i loukách, některé pěstujeme na zahrádce. Kromě toho se snažíme pěstovat zeleninu a okrasné květiny, miluju zejména růže. Ostatní pěstitelské tipy získávám zejména od obou babiček. Kromě psaní článků píšu také povídky a básničky, čímž si alespoň částečně plním svůj dětský sen – stát se spisovatelkou.

Zanechte komentář

10 + 6 =