konopi mast

Konopná mast: Kde všude a jak efektivně ji využít? Pomůže i tam, kde byste to nečekali

Konopná mast předčí očekávání, zejména u těch, kteří ji ještě nemají coby základní výbavu domácí lékárny. Konopná mast je doslova zázrak. V čem spočívá podstata účinku? Kde všude ji lze využít?

Konopná mast je legální

Konopí i jeho pěstování je v řadě zemí stále nezákonné, ale používání masti z konopí je zcela legální. Důvod je prostý. Látky z konopí obsažené v masti nevykazují žádné psychoaktivní účinky. Zde není třeba se opravdu ničeho bát. Konopná mast by rozhodně neměla chybět v domácnosti. Výhodou je i to, že konopné masti zpravidla neobsahují ani konzervační látky či chemické přísady. Bývají tak čisté, přírodní.

Co vše obsahuje konopná mast?

Konopné masti obsahují vitamíny A, B, C, D i E, dále hořčík, železo, mangan, draslík, zinek, fosfor, vápník, omega 3 a omega 6 mastné kyseliny a mnoho důležitých aminokyselin, které pomáhají v pokožce vytvářet potřebný kolagen a elastin. Zdravá produkce elastinu a kolagenu eliminuje tvorbu vrásek a pomáhá pokožce uchovat si v sobě více vlhkosti. Konopná mast tak disponuje protizánětlivými, hojivými i analgetickými účinky.

konopi scaled - Konopná mast: Kde všude a jak efektivně ji využít? Pomůže i tam, kde byste to nečekali

Zdroj foto: Farmer is examining cannabis hemp male plant flower development, extreme close up of fingers touching delicate herb part

Univerzální přírodní léčivo

Konopná mast díky analgetickému účinku působí proti bolestem, zejména svalů, kloubů, ale také proti bolestem hlavy i migréně. Dále uvolňuje napětí a svalové křeče. Mezi nejznámější a nejrozšířenější je použití masti z konopí na kožní problémy, plísně, akné, opary, ekzémy. Mast pomůže i při revmatické bolesti, ztuhlosti svalů, bolesti zad, zánětu žil, výronu či svalové bolesti, menstruační bolesti i při začínající bolesti v krku. Poradí si s problematickou pokožkou.

Použít lze i na nehtovou plíseň, kuří oka. Ale také už z výše uvedených blahodárných účinků díky obsahu důležitých vitamínů a dalších látek, je tento přírodní produkt i skvělým bojovníkem proti vráskám. Pomůže i s popraskanou kůží na prstech. Skvělá pomoc na rány, zejména špatně se hojící, bércové vředy, řezná poranění, popáleniny, bodnutí hmyzem apod. Efektivní účinek je při hemeroidech, pooperačních a poúrazových stavech, pohmožděninách či proleženinách. Ocenitelná je konopná mast i v případě ztuhlé krční páteře. Problém, se kterým se řada z nás potýká.

Použití konopné masti u dětí

Je vhodná i na dětskou pokožku, kterou zvláční, posílí, vyživí a zklidní, ale také efektivně ochrání před dráždivými vlivy z vnějšího prostředí. Čistě přírodní konopná mast je vhodná na opruzeniny, mykózy, lupénku, infekční koutky, rovněž na suchou či popraskanou pokožku.

Přírodní univerzální a velmi efektivní pomoc

Pro své jedinečné vlastnosti spolu s antiseptickými účinky je předurčena k mnohostrannému kosmetickému použití, rovněž i jako významný doplněk lékárničky při mnoha poraněních a problémech.

Existuje ovšem mnoho další výrobků z konopí. Konopné gely, oleje, kapky a také potraviny. Výborné jsou účinky konopného čaje.

 

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Nenapravitelný optimista, kterého od dětství fascinuje moc, kouzlo a síla psaného i mluveného slova. Mou vášní je četba knih, psaní, dlouhé procházky, pobyt v přírodě a rekreační běh. Nezapomenutelné jsou mé vzpomínky na letní prázdniny, které jsem jako dítě zcela dobrovolně a s chutí trávila pletím zahrady a veškerou péčí o ni. Ten skvostný pohled na mé vítězství v boji s plevelem byl nejsladší odměnou. Jako dospělák si nyní užívám nejen relax v podobě rýpání se v hlíně, ale v pěstování květin, vlastní zeleniny a především bylinek. Vše pak praktikuji ve svém kulinářském umění a testuji na své rodině a známých :-)

Zanechte komentář