cerpadlo kalove

Kalová čerpadla jako základ septiku i kanalizace – vyberte si správně

Budujete jímku, septik nebo rovnou kanalizaci? Pak vám určitě přijde vhod dobré čerpadlo. Potřebujete takové, které si poradí i s čerpáním znečištěné vody (tzn. s obsahem kalu), a přitom bude sloužit dlouhou dobu.
Ovšem kalová čerpadla se uplatní i v mnoha dalších situacích. Vytáhnete s nimi špinavou vodu z jezírka nebo ze zatopeného sklepa, vyčistíte s nimi studnu apod. Pro majitele každé větší zahrady jde zkrátka o nezbytný funkční doplněk jeho výbavy.

Jak čerpadlo vybrat? Parametrů je více

Pro začátek se podívejte na to, s jak velkým nepořádkem si bude muset tato čerpací technika poradit. Základní modely zvládnou jen drobný štěrk do průměru 0,5 mm, ty nejlepší však nezaskočí ani bahno s kamínky třícentimetrovými.
Levnější bývají čerpadla povrchová, jež se umísťují na suchou plochu nad odčerpávanou vodní hladinu. V takovém případě se ptejte po maximální sací hloubce, z níž je přístroj schopný vodu odstranit. To ponorná čerpadla lze snadno dopravit až ke dnu odčerpávaného prostoru. U nich se ptejte na maximální ponornou hloubku a výtlak.

Dobré tipy pro výběr čerpadla

Kupujete tuhle techniku poprvé a nevíte, co si pohlídat? V první řadě se ptejte po tepelné bezpečnostní pojistce. Hodit se může také plovákový spínač (reagující na proměnlivou hladinu vody) a možnost připojení hadic o různém průměru. U ponorných čerpadel pak nezapomínejte ani na délku elektrického kabelu, na „prodlužku“ ho totiž jen tak nepřipíchnete.
Výrazně se od sebe také liší čerpadla určená jen na odpadovou vodu od těch, která si poradí i s fekáliemi. A pro opravdové výzvy se hodí čerpadla s drtičem (řezacím nožem). Díky němu lze po patřičné úpravě nasát i opravdu velké nečistoty, jež by jinak znamenaly pro přístroj nepřekonatelný problém.
A kde  tuto techniku nakoupit? Nejlépe u specialistů. V e-shopu Reded.cz čerpadlům a čerpací technice opravdu rozumí. Seženete tu i pumpy, vodoinstalační materiál nebo třeba domácí vodárny od těch nejlepších značek (GRUNDFOS, HCP, SIGMA PUMPY, DAB, CALPEDA apod.). S výběrem vám tu pomohou a zaručí se i za přívětivé ceny, kvalitu  a rychlé dodání. A využít můžete i pravidelně obměňovaných akčních nabídek.
—————–Komerční článek—————–

Jako redakce portálu sazenicka.cz přinášíme pro naše čtenáře články, informace zejména pro milovníky pěstování a zahradničení. Připravili jsme rovněž databázi rostlin, kterou pro vás pravidelně aktualizujeme.

Zanechte komentář