asfodel wikeipdia

Potřebujete se někomu omluvit? Které květiny znamenají „promiň“

Květy se používají po celém světě jako prostředek k vyjadřování emocí od nositele k příjemci. Květy se používají k vyjádření pocitu smutku, ale také proto, aby poskytly útěchu. Téměř každá odrůda květů je spojována s určitým zvláštním významem a existuje dokonce několik květin, které se považují za symbol jediného slova: „Promiň.“ Vždyť každý z nás občas toto slůvko potřebuje říct.

Tmavě fialový hyacint

Právě takto zbarvený hyacint se nejčastěji používá k symbolizování lítosti a omluvy. Tmavě fialový hyacint vyjadřuje smutek nad situací nositele a žádá o odpuštění. Někdy se také věří, že je to i obráceně, když nositel pošle někomu tmavě fialový hyacint, dává mu tak na vědomí, že je ochoten přijmout od příjemce hyacintu omluvu. Fialový hyacint začíná kvést v polovině léta a na podzim stále produkuje velké fialové květy. Mimo to nádherně voní.

Asfodel

Asfodel patří do stejné čeledi jako lilie. Můžeme ho použít k vysvětlení několika různých pocitů. Avšak nejvíce je obyčejná symbolická asociace spojována se slůvkem „promiň“. Asfodel je rostlina, která původně rostla ve Středozemí a kvete na konci jara. V produkci aromatických žlutých a bílých květů pokračuje do začátku léta.

Bílý mák

Bílý mák (například bílý mák setý) vyjadřuje útěchu příjemci. Při darování bílých máků přináší nositel smutek a útěchu. V řecké mytologii byl bílý mák vytvořen jako útěcha Cerese, když hledala svou ztracenou dceru Persefonu. Pro prodloužení životnosti řezů je třeba bílý mák nařezat ráno, když jsou květy pevně uzavřeny. Bílý mák se vyvíjí snadno a jen s minimální péčí.

Šarlatový kakost

Existuje mnoho různých druhů kakostů a každý symbolizuje odlišné pocity. Ale právě šarlatový kakost (šarlatová je barva něco mezi oranžovou a červenou, ale blíže má k červené) reprezentuje lítost a útěchu pro příjemce. Šarlatový kakost patří mezi velké rostliny, které produkují jasně červené květy v letních měsících. Tyto rostliny jsou odolné proti teplu a snadno se pěstují.

 

TIP:

 
Rostliny, sazenice, semínka, truhlíky, potřeby na zahradu a mnoho dalšího můžete zakoupit v ONLINE ZAHRADNICTVÍ ZDE
 

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Zajímám se o bylinky a alternativní medicínu. Zabývám se tradiční čínskou medicínou, jihoamerických bylinek či klasických českých léčivek. Dalším mým koníčkem je zahrada a pěstování rostlin, nebo právě bylinek. Ráda píšu právě o těchto tématech.

Zanechte komentář

Zavřít