levandule

Levandulová pleťová maska. Pro jasnější a čistou pleť

levandule si kromě pleťové vody můžete v domácích podmínkách vyrobit i pleťovou masku. Není to nic složitého a bezvadně se hodí právě pro jarní období. Tak to vyzkoušejte s námi.

Co budete potřebovat

Na výrobu masky si připravte:

– lžíci sušené, rozdrobené levandule (květů),

– 10 ml horkého mléka (nejlépe plnotučného),

– 20 g rýže (nevařené).

A jak masku vyrobit

Nejprve sušenou rozdrobenou levanduli dáme do hrnečku a zalijeme horkým mlékem. Nevaříme, jen necháme stát, dokud se mléko nenasákne do bylinky. Mezitím rozdrtíme, umeleme nebo rozmixujeme rýžová semínka na prášek tak, aby byl co nejjemnější – pokud je necháte hrubší, nevadí, ale výsledkem bude spíš peeling než maska. (Vyrobit si samozřejmě můžete obojí a jejich použití pravidelně střídejte.)

Jakmile vychladne mléko s levandulí, tak do něj postupně přisypáváme prášek z rýže a důkladně promícháme.

sušená levandule - Levandulová pleťová maska. Pro jasnější a čistou pleť

Použití a uchovávání

Masku používáme nejlépe ihned: naneseme na obličej, necháme 15–20 minut působit, poté smyjeme vlažnou vodou a můžeme ošetřit krémem podle typu pleti.

Jinak nám maska vydrží v chladničce maximálně 3 dny, poté je lepší vyrobit si novou. Proto raději nikdy nevyrábějte velké množství masky najednou – ledaže byste měly na návštěvě kamarádky a užily si s nimi maskovací mejdan 😉

Výsledky použití levandulové masky

Pokud budete levandulovou masku používat 2x týdně, a to po dobu aspoň 2 měsíců, budete mít pleť jemnější, jasnější, krásně pročištěnou a oživenou. I drobné vrásky budou méně viditelné.

Vyzkoušejte to také!

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Profilový obrázek

Jsem maminka dvou dětí – školačky a předškoláka, se kterými ráda podnikám výlety do přírody i za kulturou. Společně sbíráme bylinky po lesích i loukách, některé pěstujeme na zahrádce. Kromě toho se snažíme pěstovat zeleninu a okrasné květiny, miluju zejména růže. Ostatní pěstitelské tipy získávám zejména od obou babiček. Kromě psaní článků píšu také povídky a básničky, čímž si alespoň částečně plním svůj dětský sen – stát se spisovatelkou.

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků

Zanechte komentář