louka

Co vám vykvete na zahradě, když nebudete pravidelně sekat trávník

Pravidelné sekání trávníku je nejen náročné časově i finančně, ale z hlediska biodiverzity zahrady je také neekologické. Zatímco trávník totiž musíte sekat pravidelně i jednou týdně, rozkvetlou louku si můžete užívat po celé léto a posekat ji 2–3x za sezonu. A jste zvědaví, co všechno vám na louce vykvete?

Kopretiny

Asi nejkrásnějšími květinami, které můžete dále použít do vázy i do vazeb, jsou bezesporu kopretiny. Aniž byste je museli dodatečně vysévat, vykvetou vám v téměř jakémkoliv trávníku. Kdybyste trávník pravidelně sekali, tak byste je ani nezaregistrovali. Potřebují totiž dost času na to, aby vyrostly a vykvetly. Poté se na stejných místech objevují pravidelně každým rokem.

kopretina - Co vám vykvete na zahradě, když nebudete pravidelně sekat trávník

Sedmikráska

Sedmikráska je jednou z mála květin, která kvete prakticky celoročně, pokud tedy není zasypána sněhem. Sedmikrásky vám pravděpodobně vykvetou i v posekaném trávníku, ale jejich květy nebudou tak velké a pěkné, protože je při každém sekání odstraníte.

Řebříček obecný

Řebříčku byste si měli vážit zejména proto, že vytváří koberce listů i v obdobích sucha a může směle nahradit vysušený a spálený trávník. Navíc je řebříček léčivkou, kterou bezesporu využijete. Kdyby vám nestačil bíle kvetoucí řebříček obecný, můžete do trávníku vysít i červeně kvetoucí kultivar.

Mateřídouška vejčitá

Tato plazivá bylinka s typickou vůní a fialovými květy je zároveň léčivkou. Pokvete tam, kde je luční porost nižší a půda chudší na živiny. Z mateřídoušky si můžete připravit čaj při kašli anebo vyrobit zásobu sirupu na zimní období.

pomenka lesni - Co vám vykvete na zahradě, když nebudete pravidelně sekat trávník

Zdroj foto: cs.wikipedia.org                                    Pomněnka lesní

Rozrazil rezekvítek

Modře kvetoucí rozrazil rezekvítek s jemnými kvítky je ozdobou každé louky. Na zahradě se mu daří, protože nevyžaduje žádnou speciální půdu.

Pomněnka

A konečně modře kvetoucí pomněnka je spíše plevelem, který se rychle rozrůstá a zaplevelil by celou zahradu. Avšak některé ostrůvky pomněnky si v trávníku ponechte pro okrasu.

 

TIP:

Rostliny, sazenice, semínka, truhlíky, potřeby na zahradu a mnoho dalšího můžete zakoupit v ONLINE ZAHRADNICTVÍ ZDE
Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Jsem maminka dvou dětí – školačky a předškoláka, se kterými ráda podnikám výlety do přírody i za kulturou. Společně sbíráme bylinky po lesích i loukách, některé pěstujeme na zahrádce. Kromě toho se snažíme pěstovat zeleninu a okrasné květiny, miluju zejména růže. Ostatní pěstitelské tipy získávám zejména od obou babiček. Kromě psaní článků píšu také povídky a básničky, čímž si alespoň částečně plním svůj dětský sen – stát se spisovatelkou.

Zanechte komentář