avokádo t

Odvrácená strana avokáda. Kdy není vhodná konzumace

16.1.2019
101 275 Zobrazení

Avokádo je zdrojem zdravých tuků. Jedná se ovoce, které má tvar hrušky. Avokádo je díky svým přínosům pro zdraví rozšířené po celém světě. Ovoce obsahuje mnoho základních živin, které se používají k léčbě různých stavů kůže a zdravotních problémů. Obsahuje 25 přírodních vitamínů a minerálů. Je také bohaté na vlákninu, bílkoviny a prospěšné fytochemikálie. Avokádo se používá ke snížení hladiny cholesterolu a ke zvýšení menstruačního toku. Dokonce se používají k úlevě od průjmu a úplavice.

Jaký je původ avokáda?

Toto úžasné ovoce pochází z Guamu, Mexika a Střední Ameriky. Vědecký název avokáda je Persea Americana. Jeho další varianty se nacházejí v Kolumbii, Brazílii, Dominikánské republice a západní Indii, Španělsku i Číně. Má mnoho zdravotních přínosů, ale při konzumaci v nadměrném množství může být škodlivé. Níže se podívejte na vedlejší účinky avokáda, je-li požíváno v nadměrném množství.

1. Nejezte avokádo během těhotenství a kojení

Není vhodné jíst avokádo během těhotenství a kojení. Může snížit produkci mléka. Může také způsobit poškození prsní žlázy. Pokud kojící matka konzumuje avokádo ve velkém množství, dítě bude mít rozrušený žaludek.

2. Nejezte avokádo, jste-li přecitlivělí na potraviny

Lidé, kteří trpí přecitlivělostí, by neměli jíst avokádo. Může způsobit kožní reakce nebo zvracení.

3. Avokádo způsobuje alergii

Účinky avokáda na pokožku v rámci alergie jsou nepříznivé. Vedou k hrozným problémům s kůží. Symptomy alergie jsou kopřivka, svědění, zarudnutí kůže nebo ekzém.

4. Nežádoucí účinky avokádaavokádo - Odvrácená strana avokáda. Kdy není vhodná konzumace

Mnoho lidí, kteří konzumovali avokádo, trpělo nežádoucími účinky, jako je chřipka, paralýza, nevolnost, porucha gastrointestinálního traktu, zvracení, migréna, horečka, ospalost a astma.

5. Poškození jater

Jedním ze závažných vedlejších účinků avokáda je, že může poškodit zdraví jater. Existují určité typy avokádového oleje, které mohou způsobit poškození jater. Pokuste se vyhnout mexickému avokádu, které obsahuje estragol a anetol. Tyto prvky byly testovány na karcinogenní reakce. Spotřeba těchto látek může způsobit poškození jater. Pokud trpíte poškozenou funkcí jater, přestaňte jíst toto ovoce.

6. Citlivost na latex

Lidé, kteří jsou citliví na latex, by neměli konzumovat avokádo, protože zvyšuje hladinu sérových IgE protilátek v těle, které mohou způsobit alergickou reakci.

7. Snižuje hladinu cholesterolu

Avokádo snižuje hladinu cholesterolu. Ano, to je pravda, ale pokud ho budete konzumovat ve velkém množství, poškodí vaše tělo, protože je bohaté na beta-sitosterol, který absorbuje potřebný cholesterol z těla.

8. Omezte jeho spotřebu, pokud držíte dietu

Avokádo je vysoce kalorické jídlo a zvyšuje vaši váhu. Takže je nejezte denně a nikdy ne celé.

9. Léky

Konzumace avokáda ve velkém množství může snížit účinek protizánětlivých léků. Proto jeho nadměrná spotřeba vede k ředění krve.

10. Gastrointestinální podráždění

Pokud budete konzumovat avokádo ve velkém množství, pak budete mít podrážděný žaludek. Někdy také způsobuje gastrointestinální podráždění.

Je avokádo špatné?

To jsou nejčastější nežádoucí účinky avokáda, o kterých jste nevěděli. Není to tak? Avšak neděste se. Tyto vedlejší účinky se vždy týkají spotřeby avokáda v nadměrném množství. Pokud sníte jedno avokádo za pár týdnů, pak byste měli být v pořádku. Pořád ještě je potřeba myslet také na příznivé účinky avokáda, když ho jíte v přiměřeném množství.

 

TIP:

 
Zahradní nábytek, altány a mnoho dalšího můžete zakoupit ZDE
 

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Zajímám se o bylinky a alternativní medicínu. Zabývám se tradiční čínskou medicínou, jihoamerických bylinek či klasických českých léčivek. Dalším mým koníčkem je zahrada a pěstování rostlin, nebo právě bylinek. Ráda píšu právě o těchto tématech.

4 Komentářů

Zanechte komentář