jarní květiny

Nejkrásnější jarní květiny

Ačkoliv některé jarní květiny si již nezasadíte, pokud jste tak neučinili na podzim, jiné si ještě můžete zakoupit a zkrášlit jimi svou zahradu. A které to jsou?

Poslové jara, které jste (možná) zasadili na podzim

K těm patří rozhodně všechny jarní cibuloviny – bledule, sněženky, tulipány, narcisy, modřence, krokusy a hyacinty. Pokud jste je nestihli zasadit, nezoufejte, kupte si cibulky na podzim a dočkáte se jich příští rok. Dokonce i cibulky hyacintů a narcisů, které se volně prodávají jako kvetoucí za okno, můžete na léto zabalit do netkané textilie na poté na podzim vysadit.

A které jarní květiny si můžete vysadit přímo teď na jaře

Macešky – jedná se o krásné dvouleté květiny mnoha druhů a barev. Dnes již dávno nejsou jen výzdobou hrobů. Vysazujte je na záhony od dubna, potřebují světlo, propustnou půdu a dostatek živin. Nesnášejí přímé slunce. Na choroby příliš netrpí, ale pozor na napadení mšicemi. Tomu můžete zabránit, když vysadíte macešky poblíž levandule.

macešky - Nejkrásnější jarní květiny

 

Sedmikrásky – barevné variety „obyčejné“ sedmikrásky seženete v každém dobrém zahradnictví. Jedná se rovněž o dvouleté rostlinky a říká se jim sedmikrásky zahradní. Při správném pěstování se vám odmění bohatými a barevnými květy v barvě bílé, růžové, červené i fialové. Potřebují plné slunce až polostín, propustnou a humózní půdu, jen střední zálivku a jsou velmi nenáročné. Kvetou od dubna do srpna.

Prvosenky/primulky/petrklíče – tak to jsou další tzv. poslové jara. Existují v mnoha barevných odstínech (bílá, žlutá, červená, fialová) a jsou vhodné snad na všechna místa, kam si vzpomenete – do trávníku jako ozdoba, do skalek, do záhonů mezi ostatní kytičky, a pokud máte jezírko, pak vězte, že se hodí i k němu. Mají raději stín nebo polostín a potřebují kvalitní, mírně vlhkou půdu s dostatkem živin.

 

Květiny, sazenice, semínka, truhlíky, potřeby na zahradu a mnoho dalšího můžete zakoupit v ONLINE ZAHRADNICTVÍ ZDE
 

Přinášíme rady, typy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Jsem maminka dvou dětí – školačky a předškoláka, se kterými ráda podnikám výlety do přírody i za kulturou. Společně sbíráme bylinky po lesích i loukách, některé pěstujeme na zahrádce. Kromě toho se snažíme pěstovat zeleninu a okrasné květiny, miluju zejména růže. Ostatní pěstitelské tipy získávám zejména od obou babiček. Kromě psaní článků píšu také povídky a básničky, čímž si alespoň částečně plním svůj dětský sen – stát se spisovatelkou.

Zanechte komentář