mladá slečna

Nejlepší jarní bylinky pro děti

O dětech jsme si již povídali několikrát. Ačkoliv se to nezdá, i děti mohou mít na jaře příznaky jarní únavy. I když mnohem častěji se setkáváme spíše s hyperaktivitou. Dále je na jaře trápí rýma a kašel, i když chřipkové období je už dávno pryč. A pokud ještě k tomu snědí něco špatného, mohou se přidat i zažívací obtíže. Společně se teď podívejme na to, jak našim ratolestem ulevit.

Heřmánek proti hyperaktivitě

Trpí-li vaše dítě hyperaktivitou a vy si již nevíte rady, zkuste slabý heřmánkový čaj (ze sušených či čerstvých květů), který mu dáte pít až 3x denně. Heřmánek nemá žádné vedlejší účinky, takže se dá i u dětí používat i dlouhodobě. Nicméně za 2–3 týdny by mělo být vaše dítě znatelně klidnější.

Fenykl, kopr, tymián a rozmarýn na bolení bříška

Fenykl a kopr jsou vhodné již pro miminko, když jej trápí bolení bříška a koliky. Tymián a rozmarýn můžete zase přidávat do žaludečních bylinkových čajů pro větší děti. Všechny tyto bylinky zklidňují podrážený žaludek a příznivě působě na trávicí soustavu. Hodí se nejen při střevních virózách, které ještě na jaře občas útočí.

kopr bylinka pro děti - Nejlepší jarní bylinky pro děti

Meduňka a levandule pro zdravý spánek

Aby děti netrápila jarní únava, potřebují dlouhý a kvalitní spánek. Meduňkový čaj a polštářek naplněný sušenou levandulí se již postarají o to, aby vaše děťátko spalo jako andílek.

Mateřídouška proti kašli a rýmě

Mateřídouškový čaj či sirup mají děti rády pro jeho nasládlou chuť. Čaj samozřejmě dosladíme medem. Obojí můžeme podávat až 3x denně, dokud obtíže nezmizí.

Rakytník na celkové posílení imunity

A náš výčet by nebyl dokonalý, kdybychom zapomněli na bylinku, která posiluje imunitní systém jako celek. Dětem můžeme podávat čaj, sirup, ale i marmeládu, kterou jsme si z plodů navařili na podzim. Bude to pro ně příjemné zpestření.

 

Bylinky a produkty z bylinek můžete zakoupit v eshopu ZDE

 

Přinášíme rady, typy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Jsem maminka dvou dětí – školačky a předškoláka, se kterými ráda podnikám výlety do přírody i za kulturou. Společně sbíráme bylinky po lesích i loukách, některé pěstujeme na zahrádce. Kromě toho se snažíme pěstovat zeleninu a okrasné květiny, miluju zejména růže. Ostatní pěstitelské tipy získávám zejména od obou babiček. Kromě psaní článků píšu také povídky a básničky, čímž si alespoň částečně plním svůj dětský sen – stát se spisovatelkou.

Zanechte komentář