kvetiny

Co všechno potřebuje vaše okrasná zahrada během dubna

V dubnu je již přece jen o něco stálejší počasí, a tak i na zahradě přibyde mnoho práce. Okrasná zahrada, které jste se možná v březnu ještě tolik nevěnovali, potřebuje uklidit, ostříhat a přesadit.

Růže

Mezi prvními květinami se vrhněte na růže. Odhrabte zeminu, která jim chránila kořeny, a ostříhejte je o 1/3 jejich délky. To se netýká pouze pnoucích růží, které se nezkracují, aby si zachovaly svou velikost. Kromě starších růží můžete během dubna vysazovat i nové. Vybírejte jim slunné a teplé stanoviště, zpočátku důkladně zalévejte, ale nepřihnojujte.

ruze - Co všechno potřebuje vaše okrasná zahrada během dubna

Zdroj foto: pixabay                   Okrasná zahrada

Cibuloviny

Cibuloviny po odkvětu seřízněte, ať se zbytečně nevysilují tvorbou semen. Můžete je opatrně přihnojit, aby si vytvořily dostatek zásob na další sezónu.

Trvalky

V dubnu je možné začít vysazovat nové trvalky. Vždy jim vybírejte místo vhodné podle způsobu jejich pěstování (slunné, polostín, stinné). V době výsadby vydatně zalévejte. Starší trsy trvalek můžete dělit a rozsazovat. Řiďte se stejnými pravidly jako při vysazování.

Mečíky

Je-li již teplé počasí a nehrozí ranní přízemní mrazíky, zasaďte do půdy mečíky. Po zasazení se doporučují dobře zalít, ale s další zálivkou počkat, až jim začnou růst listy.

meciky - Co všechno potřebuje vaše okrasná zahrada během dubna

Zdroj foto: pixabay

Květiny a jehličnany pěstované v nádobách

I rostliny pěstované v nádobách venku potřebují občas přesadit. Stačí jim to ale jednou za tři roky. V ostatních letech můžete část vrchní části zeminy odstranit a nahradit novou.

Zálivka

Pokud je duben spíše suchý, všechny rostliny, keře, stromy i trávník potřebují vaši pomoc v podobě vydatné zálivky. Zalévejte raději dlouze a méně často, než abyste dali rostlinám jen málo vody každý den.

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Jsem maminka dvou dětí – školačky a předškoláka, se kterými ráda podnikám výlety do přírody i za kulturou. Společně sbíráme bylinky po lesích i loukách, některé pěstujeme na zahrádce. Kromě toho se snažíme pěstovat zeleninu a okrasné květiny, miluju zejména růže. Ostatní pěstitelské tipy získávám zejména od obou babiček. Kromě psaní článků píšu také povídky a básničky, čímž si alespoň částečně plním svůj dětský sen – stát se spisovatelkou.

Zanechte komentář

Zavřít