myš t

Na myši a potkany musíte chytře – mají totiž ochutnavače

16.12.2018
5 719 Zobrazení

Také si lámete hlavu nad tím, proč vaše otrávené pasti neúčinkují tak, jak byste si představovali a těm mechanickým se chytré myši nebo prohnaní potkani vyhýbají úplně? Tajemství tkví v sociálním životě těchto zvířat, není tedy třeba házet flintu do žita!

Když jde první ochutnavač

Zejména potkani jsou v tomto ohledu vyhlášení, ale ani myši a další hlodavci žijící ve skupinách, se nedají přelstít tak snadno. Skupina jednoduše pošle k podezřele vypadajícímu předmětu (čti návnadě) mladého nebo jiným způsobem méněcenného jedince a nechá ho ochutnat. Následujících několik hodin ho pečlivě pozorují a jeví-li známky zdravotních obtíží, vyhnou se návnadě obloukem. Naštěstí si nedokáží zapamatovat události jdoucí napříč několika dny, čehož můžeme při kladení pastí s úspěchem využít.

myš - Na myši a potkany musíte chytře – mají totiž ochutnavačeGel proti škůdcům psům ani kočkám neublíží

Aktuálním hitem na trhu s prostředky pro hubení škůdců jsou praktické gely, a to buď ve formě sáčku nebo tuby s aplikátorem. Obě řešení mají své výhody. Gel jednoduše nanesete do okolí míst, kde se hlodavci stahují do budov – např. do škvíry ve stěně. Sáčky s deodorizovaným gelem pak zkrátka postavíte tam, kde výskyt škůdců předpokládáte.

Uvnitř však nenajdete primárně toxickou látku, nýbrž substanci fungující na principu ředění krve. Účinek po pozření návnad se tak dostavuje až za 3-5 dní. V této době už myši i potkani dávno zapomněli, že jejich „ochutnavač“ nabídnutou návnadu sežral.

A bát se nemusíte ani myších mrtvolek. Gel je pro větší zvířata, jako jsou kočky a psi, docela neškodný. A to stejné platí i v případě, že váš chlupatý miláček omylem pozře nějakou myší mrtvolku. S velkou pravděpodobností mu nebude ani špatně. Jde tedy o bezpečnější alternativu populárních otrávených granulí do pastiček. Počítat musíte jen s trochu vyšší cenou.

 

TIP:

Zahradní nábytek, altány a mnoho dalšího můžete zakoupit ZDE
Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Láskou ke květinám jsem oplývala už jako malá – to když jsem je s něžností, dvouletému děcku vlastní, vytahovala z květináčů a „vařila“ z nich večeři. Později moje první kapesné padlo na pokojový břečťan a z dětského pokojíčku se rychle stala neprostupná džungle. První nezdary byly pro mě motivací, abych se o nároky svých zelených svěřenců začala zajímat podrobněji. Zahradničení a pěstování okrasných i užitkových rostlin je dodnes mým velkým koníčkem, ke kterému se přirozeně přidalo i vaření a využívání léčivých vlastností (nejenom) tuzemských bylinek. Mou další velkou lásko je Asie, zejména pak Čína a Japonsko, takže pokud chcete vědět, jak se pěstují pivoňky, čím si předcházet bonsaje nebo kterak začlenit do zahrádky bambus, budu přesně váš člověk :)

2 Komentářů

Zanechte komentář