avokádo t

Pecku z avokáda můžeme využít jako barvivo, přísadu do masky na obličej a nebo do čaje

Avokádo je lahodný a hodnotný zdroj potravy. Pecka z avokáda se dá také využít? Existuje hned několik způsobů, jak pecku z tohoto ovoce prakticky zužitkovat. Stačí je vysušit na okenním parapetu a pak už si jen vybrat, který ze způsobů užití je pro vás ten nejlepší.

1. Připravte si barvivo

Kůže i pecka mohou být použity k vytvoření přírodního barviva na látku. Barvivo, které si takto připravíte, bude mít růžovou barvu, ačkoli kdybyste měli hádat, určitě byste řekli, že barvivo bude zelené. Odstín závisí na použité látce. Vaše pecka i kůže by neměla na sobě mít zelenou dužinu, proto je pečlivě omyjte.

Avokádovou pecku i kůži zahřívejte na mírném plameni, abyste extrahovali barvu. Čas od času kontrolujte a až dostanete takovou barvu, po jaké toužíte, přestaňte vařit a slijte. Namočte připravenou tkaninu. Klidně ji nechte v lázni delší dobu, dokud nebudete spokojeni s barvou. Pokud je barva spíše do hněda, zkuste příště použít jinou vodu – destilovanou, dešťovou, balenou atd.

2. Ušetřete své guacamole

Tím, že do guacamole vložíte avokádovou pecku, zajistíte to, že guacamole nezhnědne. Avšak tato praxe je diskutabilní – zatímco jedni přísahají, že to funguje, jiní jsou přesvědčeni o tom, že to nepomůže. Dalšími způsoby, jak zabránit zhnědnutí guacamole je přidat citronovou šťávu nebo guacamole těsně zabalit do potravinové fólie.

3. Maska na obličejavokádo maska - Pecku z avokáda můžeme využít jako barvivo, přísadu do masky na obličej a nebo do čaje

To, že se ke zkrášlování používá dužina, už všichni víte. Ale věděli jste, že také pecku můžete využít do masky na obličej? A to jako exfoliační činidlo (to znamená, že pecka budou ty drobné pevné částice, které jsou obsaženy v peelingu). Stačí pecku vysušit a rozemlít. Rozemletou pecku pak můžete smíchat s olivovým olejem a banánem, avokádem a citronovou šťávou nebo jakýmkoli jiným krémem. S pomocí avokáda se zbavíte odumřelých buněk pokožky.

4. Snězte ji

Avokádovou pecku můžete usušit a přidat do jakéhokoli smoothie. Také pecka obsahuje spoustu živin, včetně vápníku, hořčíku a draslíku.

5. Vytvořte si z ní čaj

Protože pecka z avokáda obsahuje zajímavé nutriční látky, můžete si ji nakrájet na drobné kousíčky a přidat k čaji. Dejte si pozor, pecka může být trochu nahořklá, takže budete muset přidat nějaké to sladidlo, například med.

6. Vypěstujte si rostlinku avokáda

Z pecky si můžete vypěstovat vlastní rostlinku. Postup jsme vám již dříve nabídli na našich webových stránkách. I když se zřejmě nikdy nedočkáte plodů, rostlinka je velice atraktivní součást interiéru.

 

TIP:

 
Rostliny, sazenice, semínka, truhlíky, potřeby na zahradu a mnoho dalšího můžete zakoupit v ONLINE ZAHRADNICTVÍ ZDE
 

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Zajímám se o bylinky a alternativní medicínu. Zabývám se tradiční čínskou medicínou, jihoamerických bylinek či klasických českých léčivek. Dalším mým koníčkem je zahrada a pěstování rostlin, nebo právě bylinek. Ráda píšu právě o těchto tématech.

Zanechte komentář