kalanhcoe

Kolopejka: Vděčná a také nenáročná pokojovka

Kolopejka (Kalanchoe) se těší velké oblibě, hlavně proto, že má krásné květy. Pokud chcete pokojovku, která vám i vykvete a je nenáročná, kolopejka je ta správná volba.

Kolopejka (Kalanchoe) má původ v Africe a na Madagaskaru. Květy můžete vybrat ve vícero barvách. K dostání jsou stále nové kultivary odrůd. Kolopejka je zajímavá nejen květy, ale i listy. Existuje jí přes dvě stovky druhů. Mezi nejznámější, které můžete koupit v květinářství, patří Kalanchoe blossfeldiana. Není náročná na pěstování, stačí se držet několika zásad.

Pěstování

Rostlince vyberte suché a slunné místo. Ideálně tam, kde alespoň občas zasvítí přímé sluneční paprsky, například parapety jižně orientovaných oken.

Nemá ráda přemokření a daří se jí na propustném substrátu – přimíchejte do něj dostatečnou dávku písku nebo perlitu. Chybu neuděláte, pokud na dno nádoby dáte drenážní vrstvu.

I když je vystavena slunci a teplu, dodržujte střídou zálivku. Lépe uděláte, pokud ji jednou za čas dopřejete velkou zálivku a mezitím necháte substrát trochu proschnout. Pokud by vysychala příliš, spodní listy by žloutly a scvrkávaly by se.

Kolopejky rostou dobře, pokud alespoň dva měsíce v roce mají krátký den. Což není od listopadu do prosince žádný problém. Objevují se i kolopejky, které lze pěstovat v truhlíku, na balkonem nebo terasách.

kalanchoe 2 - Kolopejka: Vděčná a také nenáročná pokojovka

Zimní odpočinek

Aby vám krásně kvetla i příští rok, potřebuje si v zimě odpočinout v chladu. Umístěte ji na světlé stanoviště, teploty 10-150 C. Zálivku minimalizujte. Na jaře ji opět dejte na teplé a slunné místo, zalévejte a přihnojujte hnojivem pro kaktusy.

Rozmnožování

Snadno ji namnožíte stonkovými i listovými řízky. Než je dáte do substrátu, nechte řízky trochu proschnout. Namnožené rostlinky budou mít totožné vlastnosti s mateřskou rostlinou.

 

TIP:

 
Rostliny, sazenice, semínka, truhlíky, potřeby na zahradu a mnoho dalšího můžete zakoupit v ONLINE ZAHRADNICTVÍ ZDE
 

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Jsem maminkou dvou malých dětí, které také vyplňují téměř všechen můj volný čas. Můj hlavní obor je zdravotnictví, ve kterém jsem také vystudovala vysokou školu. Od toho se také odvíjí mé zájmy - zdravý životní styl, strava, pohyb a zajímám se o novinky z oblasti medicíny. Ráda kolem sebe tvořím pěkné prostředí, třeba květinami a rostlinami. Relaxem je pro mě četba knih a sport.

Zanechte komentář

Zavřít