vánoční kaktus dekorace

O vánoční kaktus začněte pečovat již v létě, aby vám o Vánocích vykvetl

Může se zdát, že je předčasné myslet teď v parních horkých dnech na Vánoce, ale v případě vánočního kaktusu to rozhodně neplatí. Jestliže chcete, aby vám na Vánoce vykvetl, věnujte mu patřičnou péči již teď.

Letnění

I vánoční kaktus miluje letnění. Dejte jej na plné slunce nebo polostín, ale vždy na místo chráněné proti dešti a větru. Tam by měl vydržet až do nasazení květů.

Zálivka

Zálivku v létě omezte. Zalévejte jen tak, aby substrát úplně nevyschl. Zalévání postupně zvyšujte až po nasazení květů.

Odstranění nevyvinutých stonkových článků

Důležitou součástí péče, která povede k bohatému kvetení, je odstranění všech stonkových článků, které nejsou plně vyvinuty. Na těchto článcích se totiž nevytvoří poupata. Články odstraňte v místě jejich nasazení, a to tak, že je opatrně odříznete ostrým nožem nebo ustřihnete.

vánoční kaktus - O vánoční kaktus začněte pečovat již v létě, aby vám o Vánocích vykvetl

Květní pupeny

Při výše uvedené péči by se první květní pupeny měly objevit během října. V tomto období zvyšte zálivku a hlavně rostlinu již nikam nepřemisťujte – nesnáší totiž změnu stanoviště po nasazení poupat. Aby kaktus zdárně vykvetl až během Vánoc, mějte jej v chladnějším prostředí (světlejší chodba, mezi okny apod.)
 

Rostliny, sazenice, semínka, truhlíky, potřeby na zahradu a mnoho dalšího můžete zakoupit v ONLINE ZAHRADNICTVÍ ZDE
 

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Jsem maminka dvou dětí – školačky a předškoláka, se kterými ráda podnikám výlety do přírody i za kulturou. Společně sbíráme bylinky po lesích i loukách, některé pěstujeme na zahrádce. Kromě toho se snažíme pěstovat zeleninu a okrasné květiny, miluju zejména růže. Ostatní pěstitelské tipy získávám zejména od obou babiček. Kromě psaní článků píšu také povídky a básničky, čímž si alespoň částečně plním svůj dětský sen – stát se spisovatelkou.

Zanechte komentář

three × 2 =