kvete zahrada na podzim t

Květiny, které se nebojí podzimních mrazů. Prodlužte si léto ve vaší zahradě

Podzimní květiny: Chcete, aby vaše květinová zahrada hrála na podzim jasnými barvami? Seznam barevných květů, které jsou odolné vůči mrazu, není tak malý. Proto si každý pěstitel může vybrat takové rostliny, jež pohladí jeho duši. Všechny jsou nenáročné, vyžadují minimální péčí.

Alyssum

Kompaktní rostlina s malými květy různých barev (závisí na odrůdě) na podzim může vydržet pokles teploty na -3 ° C po několik dní. Po mrazech se opět „oživí“ a nadále vás nadchne svou krásou. V dávných dobách byla tato rostlina nazývána alusun a její infuze byla použita proti vzteklině při kousnutí zvířat.

Astra

Nejvíce zimě odolná rostlina. New England a Novobelgi podzimní astry spolu s jejich malými květy, hvězdičkami netrpí pod sněhem. Tyto nenáročné květiny nepotřebují zimní přístřeší.

Jelikož astry jsou velké rostliny, stačí, když na čtvereční metr vysadíte tři, maximálně čtyři sazenice. Dostatek prostoru vyžadují i ​​proto, že se bujně rozrůstají podzemními výběžky. Na přelomu května a června se doporučuje výhonky zkrátit přibližně o jednu třetinu. Díky tomuto zásahu zpevní a bohatě se rozvětvuje.

Astry každý rok vysaďte na jiné stanoviště. Předejdete tak šíření fuzariózy, tzv. padání rostlin.

Verbena

Verbena kvete od června do listopadu, proto musíte včas odstranit zvlněné květenství. Po raných mrazech se rostlina snadno obnoví. Nicméně, ve středním pásmu, kde již zažívají drsné zimy, se nejčastěji pěstují jako roční. Z vytrvalých rostlin, v horských oblastech přežívá jen verbenka, ale na zimu je třeba odříznout výhonky a zbytky křoví by měly být pokryty větvičkami.

Viola

Kdo nemá rád květinky různých barev? Tyto nízké (až 30 cm) jasné květy „oživují“ květinovou zahradu, protože některé druhy květů vypadají jako maličké tváře, říká se jim panenky.

Godetia

Tyto jednoduché nebo dvojité květiny – zvony nejrůznějších barev (růžová, červená, oranžová, fialová atd.) vás potěší svým svěžím květem od července až po mráz. Godetia se nebojí náhlé bouře, klidně snese ostré ochlazení, může odolat poklesu teploty půdy na -3 ° С.

Marigold, nebo Calendula

Tyto léčivé květy jasně oranžové nebo žluté barvy mohou odolat mrazu až -7 ° С. Nenáročný měsíček je nejen atraktivní, ale také velmi užitečný. Díky své prudké vůni odpuzuje hmyzí škůdce a ničí bakterie, které se vznášejí ve vzduchu.

Sedum spectabile wikipedia.org  - Květiny, které se nebojí podzimních mrazů. Prodlužte si léto ve vaší zahradě

Zdroj foto: wikipedia.org                                          Sedum spectabile

Sinum nebo Sedum

Sedum vypadá tak rozmanitě, že některé druhy jsou zcela od sebe odlišné. Ale všechny spojuje jednoduchost a schopnost růst na jakékoliv půdě. Rozchodníky z rodiny Sedum spectabile nebo S. telephium se staly středem zájmu mnoha šlechtitelů, takže v poslední době se objevilo značné množství nových kříženců, které vynikají zvláštní barvou květů nebo listů a stonků.

Rudbeckie

Tato rostlina je velice populární a někteří ji nazývají „zlatou koulí“. Rudbeckie vás zasáhne svou jasně žlutooranžovou barvu a potěší bohatými květy od poloviny léta do začátku podzimu. A některé druhy (například lesklá rudbeckie) oceňují zahradníci pro pozdní kvetení. A co je nejdůležitější, tyto rostliny tolerují chlad.

Chrysanthemum

Roční a trvalé chryzantémy kvetou až do prvního sněhu. Zvláště dobrá odolnost je typická pro indickou chryzantému. Jejich jemné květiny se nejen nebojí nízkých teplot, ale navíc jsou v podzimním období ještě krásnější: bílo-kvetoucí odrůdy změní barvu od bílé krémové na měkké růžové.

Chryzantéma je vytrvalá podzimní rostlina, která pochází z Číny. Tam byla kultivovaná již v 15. století před nl, odkud se rozšířila do Japonska. V Japonsku je zahradní chryzantéma znakem císařského dvora, národním květem a také nejvyšší japonské vyznamenání nese jméno tohoto květu. Do Evropy se několik odrůd chryzantém (ne původní druh) dostalo v 17. a 18. století.

Některé druhy nesnášejí mráz, proto je nutné je před mrazem chránit přikrytím textilie.

 

TIP:

 
Rostliny, sazenice, semínka, truhlíky, potřeby na zahradu a mnoho dalšího můžete zakoupit v ONLINE ZAHRADNICTVÍ ZDE
 

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Jsem maminka dvou dětí a moji největší zálibou je psaní. Večery ráda trávím při dobré knížce. Zajímám se o historii, konkrétně o starověk či pyramidy. Jsem velký fanoušek esoteriky a alternativní medicíny. S rodinou bydlíme v domě se zahradou, takže inspirace je víc než dost. :-)

Zanechte komentář