podzimní věnec

Věnec na podzim? A proč ne? Využijte přírodní materiál

Jste zvyklí jen na adventní věnce a nechce se vám věřit, že i na podzim by se dal byt či dům vyzdobit adekvátní výzdobou? Ale ono to jde. Stačí využít přírodní (a jiný) materiál, který máte po ruce.

Kam podzimní věnec umístit

Jako první se samozřejmě nabízí umístění nad vchodové dveře. Věnec vás přivítá při každém příchodu domů a rovněž všechny návštěvy si jej všimnou. Co když ale na vchodové dveře – zejména u domu – prší a věnec by po pár dnech nevypadal hezky? Pak jej můžete umístit i na jiné dveře – třeba do kuchyně či obývacího pokoje. Dalším dobrým a významným místem je jídelní stůl – věnec položte tam, kam jinak pokládáte ten adventní.

A z čeho takový podzimní věnec vyrobit?

1. Věnec z kaštanů a stužek

Začínají padat kaštany, takže si jich nasbírejte do zásoby, ať máte na tvoření zvířátek s dětmi, ale zbyde i na věnec. Jako základ se hodí polystyrenový korpus. Kaštany můžete lepit tavnou pistolí, popř. je před tím nastříkat třeba zlatou barvou ve spreji. A pokud by se vám takový věnec zdál přece jen trošku smutný, přidejte mezi kaštany barevné stužky – ty můžete také přilepit, nebo připíchnout špendlíkem.

 

věnec stužový - Věnec na podzim? A proč ne? Využijte přírodní materiál

 

2. Věnec ze šišek

I šišky vypadají na věnci pěkně. Můžete zvolit jeden druh šišek, nebo šišky různých druhů střídat. Malé šišky budou držet lépe než velké, i když s lepením bude více práce. Tento věnec můžete co do barevnosti dozdobit zlatými nebo stříbrnými nitkami. A věřte, že takový zlatý šiškový vám vydrží i na Vánoce.

 

věnec ze šišek 1 - Věnec na podzim? A proč ne? Využijte přírodní materiál

3. Věnec z mušlí

Nejedná se sice o klasicky podzimní výzdobu, ale jak jinak zužitkovat mušle, které jste si přivezli v létě od moře? Mušličky lepte hezky jednu vedle druhé a střídejte tvary i barvy. Věnec není potřeba nijak dozdobovat, je krásný sám o sobě.

 

věnec z mušlí 1 - Věnec na podzim? A proč ne? Využijte přírodní materiál

4. Věnec ze šípků a dalších plodů

Nevydrží příliš dlouho, ale vnáší do našeho domova teplý a barevný podzim. Šípky a další plody (žaludy, bukvice, menší kaštany) můžete na věnec lepit nahodile, nebo v nějakých obrazcích. Pokud vám to přijde jako příliš velká piplačka, stačí si místo polystyrenového věnce koupit (nebo vyrobit) věneček z proutí a mezi proutky pak zapichovat přímo větvičky se šípky. Dozdobit můžete třeba ptačími pírky.

 5. Věnec z drobných kamínků

Poslední variantou, která je vhodná na podzim a dlouho vydrží, jsou kamínky. Hranaté i oválné, barevné i třeba polodrahokamy, které jste na svých toulkách po Čechách našli, se hodí do věnce, který vydrží roky. Stačí jej na ostatní období schovat do plastového sáčku, aby se na něj neprášilo.

 

TIP:

Zahradní nábytek, altány a mnoho dalšího můžete zakoupit ZDE
Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

 

Jsem maminka dvou dětí – školačky a předškoláka, se kterými ráda podnikám výlety do přírody i za kulturou. Společně sbíráme bylinky po lesích i loukách, některé pěstujeme na zahrádce. Kromě toho se snažíme pěstovat zeleninu a okrasné květiny, miluju zejména růže. Ostatní pěstitelské tipy získávám zejména od obou babiček. Kromě psaní článků píšu také povídky a básničky, čímž si alespoň částečně plním svůj dětský sen – stát se spisovatelkou.

Zanechte komentář

twelve + twenty =