dětský pokoj

Pokud chceme mít rostliny v dětském pokoji, bereme v úvahu bezpečnost dětí

Děti vkládají do svých úst doslova všechno, co uvidí, a pokojové rostliny nejsou výjimkou. Aby byla jistá bezpečnost mladého objevitele, pěstujte pouze květiny vhodné do dětského pokoje.

Často okrasné pokojové rostliny mohou mít těžký zápach, štiplavou chuť nebo být silným alergenem. Ale i mezi bezpečnými představiteli zeleného království najdete mnoho možností pro zdobení dětského pokoje.

Begonie

Begonie je ideální rostlina do dětského pokoje, určitě jste ji viděli stát na oknech vašich babiček. Vzhledem k vysokému obsahu esenciálních olejů slouží begonie jako druh filtru, který čistí a dezinfikuje vzduch. Chcete-li, aby begonie pravidelně kvetla, nestříkejte ji a chraňte před průvanem, nezapomeňte na komplexní minerální hnojiva.

Decembrist

Další dlouho známá rostlina je Schlyumberger nebo Decembrist, také známá jako vánoční kaktus. Tato jména jsou spojena s tím, že tato kultura prosperuje právě na vrcholu zimy. Decembrist preferuje polostín, chlad a vzácné zalévání (s výjimkou období kvetení). Předci věřili, že decembrist pomáhá vyrovnat se s negativní energií v domě, a proto si ji dávali vedle postele.

Kalanchoe

Vícebarevná Kalanchoe se bude líbit vašim princezničkám, protože jim nádherně ozdobí pokoj. Kromě toho je Kalanchoe nenáročná, jejím jediným požadavkem je sluneční světlo, krásně pokvete na jižním nebo východním okně. Kalanchoe nemá silný zápach, nedráždí dítě ani nezkazí jeho spánek.

Cypress (cypřiš)

Cypřiš se bude líbit těm dětem, které milují Vánoce. Tento malý vánoční strom příjemně voní, nasává vzduch vzdušným kyslíkem a esenciálními oleji, dobře odfiltruje prach. Péče o cypřiš ovšem není snadný. Tento jižní obyvatel chce současně hojnost slunečního světla, chlad (nejvýše 18 ° C), vlhký vzduch a časté hnojení (nejméně jednou za dva měsíce).

dětský poko - Pokud chceme mít rostliny v dětském pokoji, bereme v úvahu bezpečnost dětíCitrus

Mandarinka, citrón, pomeranč, kumquát a další stromy jsou přizpůsobeny pro pěstování ve velkých květináčích, milují teplo a mohou zdobit jakékoliv obydlí.

Kromě přírodní aromaterapie, kterou garantují svým majitelům, mohou stromy potěšit i svými plody.

Peperomie (pepřinec)

Neobvyklý vzhled květin perperomie, její vynikající filtrační vlastnosti a nenáročná pověst způsobily, že tato rostlina je velice oblíbená a často se dává do dětských pokojů. Existuje mnoho druhů peperomie, můžete si vybrat takovou, která se bude líbit vašemu dítěti. I když je kultura nenáročná a roste stejně dobře na každém okně bez dodatečného osvětlení, nezapomeňte na pravidelné zavlažování, postřik a pravidelné hnojení.

Spathiphyllum (lopatkovec)

Spathiphyllum se lidově nazývá „květ štěstí“. Rostlina je nenáročná, dobře reaguje na hnojení a expozici světla (a dokonce kvete). Rod zahrnuje asi 40 druhů, které jsou rozšířeny v tropických oblastech Ameriky a jihovýchodní Asie.

Tradescantia (podeňka)

Tradescantia účinně čistí a zvlhčuje vzduch, může být pěstována v závěsných květináčích, a tak nepadnout do rukou dětí. Nicméně, i když se k ní dítě dostane, nebude jim škodit – rostlina není jedovatá. Dokonce se používá k hojení ran. Tradescantia nemá ráda přímé sluneční světlo, dává přednost dobře odvodněné půdě.

Saintpaulia (africká fialka)

Snad nejčastějším hostem našich parapetů je africká fialka. Bílé, růžové, béžové, fialové, lososové květiny nezanechávají nikoho lhostejným. Kromě toho jsou fialky levné a z různých odrůd můžete uspořádat celou zahradu pro mladého přírodovědce. Důležité je pouze informovat dítě, že fialka nemá ráda hojné zavlažování.

Chlorophytum (zelenec)

Chlorophytum je bezpečný a dokonce, i když dítě sní list, nebude mu způsobovat žádné zdravotní potíže. Kromě toho se doporučuje rostlinu umístit do závěsných květináčích, přičemž je současně viditelná i nepřístupná. Chlorophytum čistí vzduch od škodlivých nečistot, slouží jako filtr z prachu, vytváří velké množství kyslíku.

 

TIP:

 
Zahradní nábytek, altány a mnoho dalšího můžete zakoupit ZDE
 

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Jsem maminka dvou dětí a moji největší zálibou je psaní. Večery ráda trávím při dobré knížce. Zajímám se o historii, konkrétně o starověk či pyramidy. Jsem velký fanoušek esoteriky a alternativní medicíny. S rodinou bydlíme v domě se zahradou, takže inspirace je víc než dost. :-)

Zanechte komentář