růže

Jaké růže a kolik darovat k různým příležitostem

Také někdy tápete, jaké květiny darovat k narozeninám, k svátku, k výročí apod., a hlavně kolik květin byste měli dát do kytice? Pokusíme se vám poradit.

Držte se tradic

Nejjednodušším pravidlem je držet se tradic. K narozeninám, svátku a výročí darovat lichý počet květin, na hrob zemřelému naopak sudý počet květin. Ten sudý počet květin má odpradávna svou symboliku: jedním významem je zahnat osamělost zemřelého, a tím druhým je to, že každá druhá květina měla být darována Bohu.

Podobně je to z hlediska tradic i s barvami: rudé růže znamenají horoucí lásku, růžové čistou lásku, bílé nevinnost, žluté žárlivost (pozor na ně). (Podrobněji o různých druzích květin jsme psali v jiném článku.)

Držte se svého srdce

Další možností je, že se sami rozhodnete, jaké květiny a kolik jich darujete. Chcete-li darovat například kytici růží ke 30. narozeninám, darujte jich přesně 30. Ale kdyby ve vás hlodaly pochybnosti, zda se dotyčná osoba neurazí, můžete mezi 30 stejně barevných růží zamíchat jednu v jiné barvě (do 30 červených nebo rudých růží necháte zamíchat jednu bílou, anebo do kytice bílých růží jednu růžovou či červenou). Pak je jasné, že dodržíte pravidlo jak počtu let, tak i lichého čísla.

lutá růže - Jaké růže a kolik darovat k různým příležitostem

Dbejte na pocity obdarovaného

Vy sami můžete sebevíc milovat růže, ale pokud víte, že obdarovaný/obdarovaná má raději frézie, nechte se vést tím, co potěší obdarovaného. Kytice barevných frézií potěší srdce i provoní byt a ještě navíc vydrží déle než kytice růží.

Když dotyčná osoba, která má být obdarována, miluje žlutou barvu, pak jí asi kyticí červených růží radost neuděláte. Zapomeňte tedy na tradiční výklad žluté barvy ohledně žárlivosti a bez obav darujte žlutou kytici.

 

TIP:

 
Rostliny, sazenice, semínka, truhlíky, potřeby na zahradu a mnoho dalšího můžete zakoupit v ONLINE ZAHRADNICTVÍ ZDE
 

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

 

Jsem maminka dvou dětí – školačky a předškoláka, se kterými ráda podnikám výlety do přírody i za kulturou. Společně sbíráme bylinky po lesích i loukách, některé pěstujeme na zahrádce. Kromě toho se snažíme pěstovat zeleninu a okrasné květiny, miluju zejména růže. Ostatní pěstitelské tipy získávám zejména od obou babiček. Kromě psaní článků píšu také povídky a básničky, čímž si alespoň částečně plním svůj dětský sen – stát se spisovatelkou.

Zanechte komentář