sasanka japonska

Sasanka japonská kvete později než ostatní sasanky a je vhodná do polostínu

Sasanka japonská: Hledáte-li vhodnou květinku do polostínu, která vám bude dělat radost svými pestrými květy od pozdního léta až do podzimu, poohlédněte se v zahradnictví po japonské sasance. Ta vás určitě nezklame.

Jak rostlina vypadá

Sasanka japonská dorůstá výšky 50 až 120 cm, kořen je hlíznatý, list je řapíkatý a trojčetný, květem je jednoduchá nebo poloplná pěticípá koruna, která má barvu bílou, růžovou, červenou i fialovou. Kvete od srpna do října.

Jak se o sasanku starat

Sasanku zasaďte na polostinné místo do zahrady nebo do skalky, nejlépe do humózní a výživné půdy. Má raději půdu neutrální nebo mírně kyselou, rozhodně ne zásaditou. Zálivku potřebuje střední. Sasanka je mrazuvzdorná, avšak záleží velmi na kultivaru. Některé náchylnější doporučujeme zazimovat, například přikrýt chvojím nebo bukovým listím.

sasanka 600x400 - Sasanka japonská kvete později než ostatní sasanky a je vhodná do polostínu

Zdroj foto: pixabay

Jak ji pěstujeme

Sasanku můžeme pěstovat jako solitéru, nebo v trsových skupinkách. Jednotlivé kultivary můžeme kombinovat v rámci jednoho záhonu či skalky, jen dbáme na to, aby vyšší rostliny byly v pozadí a nižší vpředu.

Jak sasanku vysazujeme

Hlízy sasanky vysazujeme buď na jaře, nebo na podzim. Ve druhém případě i vysazené hlízy raději chráníme před mrazem.

Množení

Sasanky se nejlépe množí dělením trsů. Takto si je můžeme namnožit na jaře. Po zasazení trsy důkladně zalijeme.

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Jsem maminka dvou dětí – školačky a předškoláka, se kterými ráda podnikám výlety do přírody i za kulturou. Společně sbíráme bylinky po lesích i loukách, některé pěstujeme na zahrádce. Kromě toho se snažíme pěstovat zeleninu a okrasné květiny, miluju zejména růže. Ostatní pěstitelské tipy získávám zejména od obou babiček. Kromě psaní článků píšu také povídky a básničky, čímž si alespoň částečně plním svůj dětský sen – stát se spisovatelkou.

Zanechte komentář