slimaci

Jak se účinně zbavit slimáků? Stačí vám pár semínek z borovice

Blíží se léto a za vlhkého počasí mohou vaši úrodu doslova během jednoho dopoledne zkonzumovat přemnožení slimáci. Aby se tak nestalo a aby si na vaší zelenině a květinách nepochutnali, stačí si připravit nálev z borovicových semínek.

Semínka jakých druhů borovic se hodí

Pro přípravu nálevu se hodí jakákoliv semínka z jakékoliv borovice (borovice lesní, borovice černá, borovice vejmutovka atd.) Všechna totiž obsahují pryskyřici a další látky, které slimákům nechutnají.

Jak nálev vyrobit

borovicové šišky vyklepejte semínka, zbavte je ochranných slupek a rozbijte v hmoždíři na prášek. Poté přilévejte do prášku vodu (nejlépe dešťovou) – asi jeden litr. Důkladně rozmíchejte nebo protřepejte. Směs nechte 2 týdny louhovat na slunném místě, občas můžete protřepat.

siska - Jak se účinně zbavit slimáků? Stačí vám pár semínek z borovice

Zdroj foto: pixabay

Jak nálev aplikovat

Po dvou týdnech směs přeceďte, pevné zbytky vyhoďte a směs zřeďte 1:10. Nalijte do nádoby s rozprašovačem a aplikujte na všechny rostliny, kterým by slimáci mohli uškodit.

Těsně před sklizní

Pokud byste tento postřik aplikovali těsně před sklizní nějakého druhu zeleniny či ovoce, chutnalo by jako po pryskyřici. Proto se tomu raději vyhněte a asi 14 dní před sklizní aplikujte jiný způsob ochrany (například větvičky z jehličnatých stromů kolem záhonu, rozdrcené vaječné skořápky apod.).

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Jsem maminka dvou dětí – školačky a předškoláka, se kterými ráda podnikám výlety do přírody i za kulturou. Společně sbíráme bylinky po lesích i loukách, některé pěstujeme na zahrádce. Kromě toho se snažíme pěstovat zeleninu a okrasné květiny, miluju zejména růže. Ostatní pěstitelské tipy získávám zejména od obou babiček. Kromě psaní článků píšu také povídky a básničky, čímž si alespoň částečně plním svůj dětský sen – stát se spisovatelkou.

Zanechte komentář