růže

Svátek matek – jaké květiny se hodí nejlépe

V dnešní době již neplatí, že děti i rodiče bydlí spolu v jednom městě nebo vesnici. Současný svět dávám mladým lidem hodně možností. Není tedy problém se odstěhovat na druhý konec naší republiky nebo třeba do Austrálie. Ale jak z takové vzdálenosti popřát našim maminkám třeba k svátku? Druhá květnové neděle patří i letos všem maminkám. Tento svátek matek s dlouholetou tradicí tentokrát připadá na 12. května a rozhodně bychom na něj neměli zapomenout. Vždyť se slaví ve více než 40 zemích světa!

Kde se vlastně vzal Den matek?

Do našich končin ho přivezla Alice Masaryková (dcera T. G. Masaryka) už v roce 1914. Během svého působení ve funkci předsedkyně Červeného kříže se se svátkem matek seznámila v západní Evropě i v Americe a rozhodla se tuto jedinečnou tradici přinést i k nám. První zmínky o podobném svátku však můžeme nalézt už ve starověkém Řecku.

kytice - Svátek matek – jaké květiny se hodí nejlépe

Jakou květinou maminky potěšit?

Svátek matek se obvykle slaví v jarním období (výjimkou je třeba Indonésie, ta si maminky připomíná už v zimě). Možná proto jsou tak oblíbeným dárkem květiny a květinové kytice. Na druhu květů tolik nezáleží, i když je dobré myslet na to, že červená znamená lásku, růžová přání pevného zdraví a oranžová symbolizuje teplo rodinné krbu a bohatství. Pokud má ale vaše maminka nejraději bílé lilie, dopřejte jí je.

Srdečné přání, i když jste daleko

Ne vždy je možné popřát rodičům k svátku matek osobně a přes telefon to tak nějak není ono. Zajímavou možností je tak rozhodně objednávka a doručení květin on-line. V ideálním květinářství si můžete navrhnout kytici zcela podle svého vkusu a nechat ji doručit opravdu v jakýkoliv den. Vyhněte se firmám, které o víkendu nerozváží, nedovolí vám přidat láskyplný vzkaz apod. Ukažte svým maminkám, že vám na nich opravdu záleží a oslavte letošní svátek matek stylově!

 

TIP:

 
Rostliny, sazenice, semínka, truhlíky, potřeby na zahradu a mnoho dalšího můžete zakoupit v ONLINE ZAHRADNICTVÍ ZDE
 

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Láskou ke květinám jsem oplývala už jako malá – to když jsem je s něžností, dvouletému děcku vlastní, vytahovala z květináčů a „vařila“ z nich večeři. Později moje první kapesné padlo na pokojový břečťan a z dětského pokojíčku se rychle stala neprostupná džungle. První nezdary byly pro mě motivací, abych se o nároky svých zelených svěřenců začala zajímat podrobněji. Zahradničení a pěstování okrasných i užitkových rostlin je dodnes mým velkým koníčkem, ke kterému se přirozeně přidalo i vaření a využívání léčivých vlastností (nejenom) tuzemských bylinek. Mou další velkou lásko je Asie, zejména pak Čína a Japonsko, takže pokud chcete vědět, jak se pěstují pivoňky, čím si předcházet bonsaje nebo kterak začlenit do zahrádky bambus, budu přesně váš člověk :)

Zanechte komentář