tvar květiny t

Nejčastěji používané tvary kytic, které se hodí ke každé příležitosti

Kytice je jakési květinové uspořádání, kdy jednotlivé květy jsou pevně shromážděné a mají upevněné květy do určitého tvaru. Často je předáváme jako dar k narozeninám, výročí nebo jiné příležitosti. Podle odborníků na květy existuje nejméně sedm různých tvarů ručních kytic, které se nejčastěji používají. Níže se můžete podívat, jaké to jsou tvary a můžete se tak nechat inspirovat, až budete příště předávat někomu kytičku.

1. Kulatý tvar kytice

Perfektní kopulovitý tvar kytice, který se hodí obvykle pro svatby, ale také pro mnohé jiné příležitosti. Do této kytice se hodí zejména růže nebo pivoňky. Kulaté kytice mají upravený tvar a hodí se na formálnější příležitosti.

2. Malý kulatý tvar kytice

Tento ležérní tvar je velmi podobný následujícímu tvaru kytice – drobná vázaná kytice. Kytice je kulatá a kompaktní, používá však více listů, které mohou z kytice přečnívat ven. Obvykle se používají jako svatební kytice pro družičky. Jsou to totiž tradičně malé a musí být darované.

3. Drobná vázaná kytice

Tato kytice je taktéž malá a zavázaná do kulatého tvaru. Od předchozího tvaru se liší tím, že stonky jsou zavázány pomocí barevné stužky. Tento druh kytičky můžete použít do vlasů jako ozdobu, můžete je připnout k oblečení (například ženich na oblek) nebo mohou být použity jako ozdoby na večeři.

tvar kytice - Nejčastěji používané tvary kytic, které se hodí ke každé příležitosti

4. Ručně vázaný tvar kytice

Rustikální tvar kytice je dotvořen tím, že se používají zejména luční odrůdy květin (nebo takové druhy květin, které připomínají luční květiny). Květy by měly být vždy čerstvé a jednoduché. Nejde o to, aby kytice měla pravidelný tvar, měla by ale působit dojmem, že jste ji právě nasbírali na louce a jen tak svázali.

5. Kaskádový tvar

Kaskádová kytice napodobuje převislý tvar kytice, která je uvázána směrem dolů. To dotváří dramatický účinek kytice. Jedná se o velice atraktivní tvar kytice, který se používá do různých převislých dekorací nebo (opět) jako svatební kytice. Vynikající volbou jsou obvykle orchideje.

6. Tvar slzy

Jedná se o variaci kaskádové kytice, ale kompaktnější a staženou dohromady. Tato kytice má typicky tvar slzy. Je to něco mezi kulatým a převislým tvarem kytice.

7. Květinové koule

Jedná se o jakési květinové kuličky se stuhovými úchyty, díky kterým vypadají kytice jako barevné závěsné koule. Hodí se například do rukou k malým svatebním družičkám.

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Zajímám se o bylinky a alternativní medicínu. Zabývám se tradiční čínskou medicínou, jihoamerických bylinek či klasických českých léčivek. Dalším mým koníčkem je zahrada a pěstování rostlin, nebo právě bylinek. Ráda píšu právě o těchto tématech.

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..