vajíčka

Vajíčkový salát s jarními bylinkami

Vajíčkový salát jarní dietě zrovna nepřidává!  Vyzkoušejte náš lehký vajíčkový salát s jarními bylinkami.

Co budete potřebovat

Na vajíčkový salát budete potřebovat:

– cca 8 natvrdo uvařených vajec,

– svazek pažitky,

– kousek petrželky,

– pár listů čerstvých pampelišek,

– pár lístků rukoly,

– pár lístků kerblíku,

– svazek ředkviček,

– slunečnicová semínka,

– kvalitní olivový olej.

Postup výroby salátu

Vajíčka nakrájíme na kráječi, bylinky nasekáme najemno, ředkvičky nakrájíme na půlkolečka, vše rozdělíme do misek, zasypeme opraženými slunečnicovými semínky a zalijeme olivovým olejem. Ihned podáváme s kouskem celozrnného pečiva. Je to lehká večeře, plná bílkovin a vitamínů.

vajíčkový salát - Vajíčkový salát s jarními bylinkami

Obměna

Pokud nechcete dělat vajíčkový salát, je také možné natvrdo uvařená vajíčka jen rozkrojit a bylinkami ozdobit. Pro děti jsou velmi pěkná vajíčka, která vypadají jako zvířátka nebo obličeje. Z pažitky uděláme fousky, ze semínek očička, z půlkolečka ředkvičky pusinku. Fantazii se meze nekladou a děti rozhodně takovouto svačinku nebo večeři ocení.

Proč je dobré kombinovat vajíčka se zeleninou a bylinkami

A na závěr vám ještě prozradíme, proč je vůbec dobré kombinovat výše zmíněné potraviny. Zejména teď na jaře potřebuje tělo dostatek vitamínů, minerálních látek a bílkovin. Takováto kombinace dodá organismu potřebnou vitalitu, aniž by docházelo ke hromadění tuků nebo cukrů (které se také později přeměňují v tuky). Tyto potraviny jsou tedy výborné pro zahnání jarní únavy i pro pročištění organismu a zbavení se přebytečných kilogramů.
 

Bylinky a produkty z bylinek můžete zakoupit v eshopu ZDE

 

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Jsem maminka dvou dětí – školačky a předškoláka, se kterými ráda podnikám výlety do přírody i za kulturou. Společně sbíráme bylinky po lesích i loukách, některé pěstujeme na zahrádce. Kromě toho se snažíme pěstovat zeleninu a okrasné květiny, miluju zejména růže. Ostatní pěstitelské tipy získávám zejména od obou babiček. Kromě psaní článků píšu také povídky a básničky, čímž si alespoň částečně plním svůj dětský sen – stát se spisovatelkou.

Zanechte komentář