posezení zahrada

Zahradní posezení – na co se vyplatí myslet dopředu

Plánujete si na zahradě vytvořit posezení? Pak promýšlejte a kombinujte různé možnosti dopředu, ať dosáhnete toho nejlepšího efektu.

Umístění posezení

Při umístění posezení je třeba dbát na to, u kterého pokoje nebo pod kterým pokojem bude ležet. Poloha pod dětským pokojem může být výhodná, jestliže máte miminko a chcete slyšet, že se probudilo a pláče. Naopak nevýhodou se to může jevit u starších dětí, které buď můžete pozdními oslavami rušit vy – anebo postupem času oni vás…

Slunce, nebo stín

Při umístění terasy s posezením se také musíte rozhodnout, zda ho dát na sluníčko, nebo raději do stínu. Na sluníčku se dobře sedí na jaře a na podzim, v létě si budete muset pořídit alespoň slunečník nebo markýzu. Ve stínu si užijete všechny letní návštěvy, ale na jaře a na podzim se nejspíš budete muset trochu přiobléknout.

Kolik bude hostů

Řešit byste měli i velikost stolu a počet židlí, a to s ohledem na to, jak velké párty hodláte pořádat. Pokud si vystačíte s rodinnými oslavami, postačí malý stůl se čtyřmi židlemi. Při větších oslavách se vyplatí koupit větší, popř. rozkládací stůl a odpovídající počet židlí (6–12, nebo dokonce ještě víc).

Z čeho zahradní nábytek

Nejlevnější variantou je určitě plast, který i dlouho vydrží a je bezúdržbový. Dobrou střední variantou je kovový nábytek, který je ve vlastnostech podobný a vydrží i rozmary zimního počasí. Dřevěný nábytek je potřeba čas od času ošetřit gelem na dřevo, lazurou nebo lakem a rozhodně se vyplatí na zimu přikrýt nebo uklidit do zahradního domečku.

 

TIP:

Zahradní nábytek, altány a mnoho dalšího můžete zakoupit ZDE
Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Jsem maminka dvou dětí – školačky a předškoláka, se kterými ráda podnikám výlety do přírody i za kulturou. Společně sbíráme bylinky po lesích i loukách, některé pěstujeme na zahrádce. Kromě toho se snažíme pěstovat zeleninu a okrasné květiny, miluju zejména růže. Ostatní pěstitelské tipy získávám zejména od obou babiček. Kromě psaní článků píšu také povídky a básničky, čímž si alespoň částečně plním svůj dětský sen – stát se spisovatelkou.

Zanechte komentář

11 − 10 =