kytka

Jak by měla vypadat sváteční vánoční kytice

Vánoční kytice: Ano, na Vánoce si můžete vyzdobit byt i kyticí, kterou si sami uvážete, nebo objednáte z květinářství. Takovou kyticí můžete i obdarovat někoho blízkého. Co všechno by měla vánoční kytice obsahovat? A jak ji udržet krásnou co nejdéle?

Základní pravidla pro vánoční kytici

Vánoční kytice by měla splňovat následující požadavky:

  1. Měla by být v barvě Vánoc – to není jediná barva, patří sem červená, stříbrná, zlatá, bílá, fialová. Je ale potřeba, aby kytice byla sladěna do jedné vánoční barvy, kterou si vyberete, nebo která je pro letošní Vánoce stanovena. (Letos jsou barvami Vánoc oficiálně bílá a fialová.)
  2. Měla by být tvořena květinami, které se k Vánocům hodí, vztahují a také je možné je na Vánoce sehnat. Do vánoční kytice můžete uvázat: růže, gerbery, kaly, amarylis…
  3. Měla by obsahovat i jiné vánoční dekorace – šišky, skořici, zelené větvičky – jehličnaté i listnaté, umělé ozdoby, stuhy…
kytice vanocni 600x434 - Jak by měla vypadat sváteční vánoční kytice

Zdroj foto: pixabay

Jak to udělat, aby dlouho vydržela

Vánoční kytici uvažte nebo objednejte těsně před Vánoci, ať vám zdobí štědrovečerní stůl. Dejte ji do odstáté vlažné vody a každý druhý den vodu vyměňujte. Přitom šikmo seřízněte stonky květin tak, aby nikdy nebyly měkké. Pokud jste kytici objednali, dávejte jí do vody výživu, kterou jste s ní dostali. Kytice vydrží déle, bude-li v chladnější místnosti. Proto ji dejte na štědrovečerní stůl před večeří, ale potom ji zase odneste na chladnější místo – k oknu, do chodby apod.

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Jsem maminka dvou dětí – školačky a předškoláka, se kterými ráda podnikám výlety do přírody i za kulturou. Společně sbíráme bylinky po lesích i loukách, některé pěstujeme na zahrádce. Kromě toho se snažíme pěstovat zeleninu a okrasné květiny, miluju zejména růže. Ostatní pěstitelské tipy získávám zejména od obou babiček. Kromě psaní článků píšu také povídky a básničky, čímž si alespoň částečně plním svůj dětský sen – stát se spisovatelkou.

Zanechte komentář