ozdoby ovoce

Vánoční ozdoby z ovoce jsou tradiční, levné a hlavně krásné

Vánoční ozdoby z ovoce: Přemýšlíte, jaké ozdoby a dekorace letos využijete na vánoční stromeček, vánoční stůl a další slavnostní výzdobu. Vsaďte tentokrát na ovoce, které využijete hned v několika variantách.

Jaká je barva letošních Vánoc

Pro letošní Vánoce byly vybrány dvě hlavní barvy – bílá a fialová. To se hodí i při výběru ovoce, které budete na sváteční stůl nakupovat. Například bílé a fialové hrozny, bílá rozkrojená jablíčka atd. Ale nemusíte se omezovat zvolenými barvami, udělejte si Vánoce podle svých představ.

Které ovoce se hodí na vánoční stůl

Jako dekorace (jedlá) na vánoční stůl se hodí jablka, hrušky, mandarinky, pomeranče, grepy, pomela i hroznové víno. Kromě čerstvých kousků můžete zvolit i sušené křížaly z jablek či hrušek, nebo sušené švestky. (Všechno ovoce je možné sušit v sušičce na ovoce nebo v troubě na 50 °C s pootevřenými dvířky.)

vyzdoba vanoce - Vánoční ozdoby z ovoce jsou tradiční, levné a hlavně krásné

Zdroj: envato

Ozdoby na stromeček

Když už budete v tom sušení, nasušte si do zásoby nakrájená jablíčka, citrony, pomeranče a zavěste je pak na Štědrý den na vánoční stromeček. Kromě sušených plodů se hodí i ořechy – stačí převázat ozdobnou stužkou a pověsit, nebo velké druhy koření – anýz či badyán (také zavěsit na stužku nebo i na háček).

Dekorace na vstupní dveře

Bývá dobrým zvykem, že na vstupní dveře si každá rodina pověsí nějakou vánoční ozdobu – může to být věnec (opět ozdobený sušeným ovocem, kořením – skořice, badyán, hřebíček), nebo jiná dekorace – co třeba pomeranč, do kterého zapíchnete pár hřebíčků, aby rozvoněl byt, dům, či společné prostory v paneláku.

Ať si vyberete cokoliv, přejeme vám ať jsou letošní Vánoce opět těmi nejkrásnějšími svátky v roce!

Zdroje: www.wikipedia.org, www.vanoce-silvestr.cz, www.novinky.cz

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Jsem maminka dvou dětí – školačky a předškoláka, se kterými ráda podnikám výlety do přírody i za kulturou. Společně sbíráme bylinky po lesích i loukách, některé pěstujeme na zahrádce. Kromě toho se snažíme pěstovat zeleninu a okrasné květiny, miluju zejména růže. Ostatní pěstitelské tipy získávám zejména od obou babiček. Kromě psaní článků píšu také povídky a básničky, čímž si alespoň částečně plním svůj dětský sen – stát se spisovatelkou.

Zanechte komentář