velikonoce

Velikonoční výzdoba, která vám učaruje

Velikonoční výzdoba: Velikonoce se kvapem blíží a vy jistě přemýšlíte, jak si vyzdobit byt či dům, aby to letos bylo zase jiné. V našem článku najdete pár vychytávek, které možná ještě neznáte.

osivo - Velikonoční výzdoba, která vám učaruje

Zdroj foto: envato

Osení

Chcete-li mít osení přesně na Velikonoce, tedy ani brzy, ani pozdě, vysejte zrní do připraveného substrátu asi 10 dní předem. Substrát udržujte vlhký a v teple. Pokud je potřeba, do vyklíčení zrníček můžete květináč překrýt fólií.

vejce - Velikonoční výzdoba, která vám učaruje

Zdroj foto: envato

Vajíčka venku

Na venkovní výzdobu (na zahradě, na terase) se nehodí kraslice, protože by je vítr rozbil. Můžete si koupit umělohmotná vajíčka, nebo využít obaly z kinder vajíček. Ty jednoduše potřete lepidlem, obmotáte stužkou, přízí, bavlnkou apod. Každé vajíčko může být jiné. A mohou být i krásně pestrobarevná. Těchto vajíček vám nebude líto, až vám je zničí déšť – příští rok si vyrobíte nová.

venec - Velikonoční výzdoba, která vám učaruje

Zdroj foto: envato

Velikonoční věnec

Velikonoční věnec vůbec nemusí být vyroben z korpusu a větviček jako ten vánoční. Stačí smotat pár větviček z vrby dokolečka a ty dozdobit. Nebo si vyrobit věneček z buxusu. Jako ozdoby se hodí vajíčka (kraslice i umělá), zajíčci, motýlci, mašličky…

zajic - Velikonoční výzdoba, která vám učaruje

Zdroj foto: envato

Zajíc ze dřeva

Chcete něco originálního a máte doma zbytky dřeva? Vyrobte si zajíčka, kterému už jen domalujete oči, nos a pusu. Můžete ho zasadit do květináče, truhlíku, nebo – je-li opravdu velký – jen tak do zahrady. Pokud chcete, aby vám dřevěný zajíček vydržel, přelakujte dřevo lakem do exteriéru.

vyzdoba - Velikonoční výzdoba, která vám učaruje

Zdroj foto: envato

Na poslední chvíli

Hledáte ještě nějakou drobnost na velikonoční stůl a nemáte čas? Nařezejte si větvičky zlatého deště (zlatice) a dejte je do vázy. Ozdobte je vajíčkem/kraslicí nebo i jinými závěsnými ozdobami, které se hodí k Velikonocům. Větvičkám každý den vyměňte vodu a alespoň jednou za dva dny jim našikmo seřízněte stonky. Uvidíte, že vám vydrží dlouho.

Zdroj: www.wikipedia.org, www.pixabay.com, www.magazinzahrady.cz

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Jsem maminka dvou dětí – školačky a předškoláka, se kterými ráda podnikám výlety do přírody i za kulturou. Společně sbíráme bylinky po lesích i loukách, některé pěstujeme na zahrádce. Kromě toho se snažíme pěstovat zeleninu a okrasné květiny, miluju zejména růže. Ostatní pěstitelské tipy získávám zejména od obou babiček. Kromě psaní článků píšu také povídky a básničky, čímž si alespoň částečně plním svůj dětský sen – stát se spisovatelkou.

Zanechte komentář