aloe vera

Vyrobte si vlastní pleťový krém z Aloe Vera

Není žádným tajemstvím, že aloe vera je téměř zázračná rostlina. Obsahuje totiž dvě velmi důležité složky – glykoproteiny, které zabraňují bolesti a zánětům a polysacharidy, které podporují hojivé procesy. Rostlina je proto hojně využívána v potravinách, lécích a v celé řadě kosmetických přípravků. Některé produkty si můžete zkusit doma vytvořit sami. Dnes si zkusíme výrobu pleťového krému.

Základem pro výrobu krému je „vytáhnout“ z rostliny léčivý gel. Ten se ukrývá uvnitř listů.

Vyberte si tučný list ze spodní části rostliny v délce 10-15 cm. Opatrně jej odřízněte tak, abyste nepoškodili ostatní listy. Pak jej omyjte, usušte a nechte pod úhlem 45° vykapat. Bude to trvat zhruba 15-20 minut. Poté z listu odstraňte ostré výčnělky a uřízněte špičku. Pak je možné gel vymačkat z listu ven. Pokud Vám to nepůjde, můžete odříznout celou „slupku“ a gel z listu vyškrábnout lžící. Získaný gel je potřeba obohatit o konzervant v podobě citronové šťávy – na 1 šálek gelu použijeme šťávu z poloviny citronu.

Již tento samotný gel je možné používat a to jak na přikládání k ranám, tak i vnitřně po lžičkách. Doporučuje se užívat 30 ml gelu 3x denně.

Domácí pleťový krém z Aloe Vera

Potřebujeme:

  • 10 ml gelu z aloe vera
  • 10 ml destilované vody
  • 10 ml kokosového oleje
  • 2g včelího vosku
  • 1g lanolinu

Postup:

Ve vodní lázni si rozpustíme kokosový olej, lanolin a včelí vosk. Poté vlijte směs do nádoby mixéru a nechte zchladnout. Vychladlou smět pak 2-3 minuty mixujeme na nejvyšší rychlost. Přilijeme směs destilované vody a gelu z aloe a znovu mixujeme, dokud nám nevznikne hustý bílý krém. Ten přelíváme do čistých a vysušených skleniček a uchováváme nejlépe v lednici. Protože krém neobsahuje příliš silné konzervanty, neměli bychom do něj sahat. Vhodné je využít kosmetické špachtličky a použít vždy novou.

Tip: Do krému můžete ve fázi rozpouštění ve vodní lázni přidat také Váš oblíbený esenciální olej. Výborně se hodí například mandlový olej.

 

TIP:

Vše pro dámácnost, domácí potřeby, dekoraci a mnoho dalšího můžete zakoupit ZDE
Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Zanechte komentář