semena pšstování

Vyrobte si pásku se semínky pro snadnější sázení

Každý zahradník ví, že je obtížné zasadit drobná semena do zahrady tak, aby mezi sebou měla ideální rozmístění. Typická jsou například semena mrkve – zůstanou přilepená na různých věcech nebo je úplně ztratíte. Protože je nemůžete pořádně uchopit, je velký problém trefit jejich požadovanou vzdálenost. Naštěstí pro vás je tu chytré řešení – domácí páska na semínka. Ta vám celkově usnadní a urychlí sázení a zajistí perfektní rozmístění rostlin.

Krok 1

Na stole si rozprostřete pás toaletního papíru (nejlépe dvouvrstvého), navlhčete rozprašovačem a rozmístěte semena doprostřed v požadované vzdálenosti. Tu zjistíte na obalu každého semena. Velmi dobré je střídat semínka mrkve a semínka ředkviček, protože když ředkvičky klíčí, pomáhají označit řadu a rozlomit půdu.

toaletní papír semena - Vyrobte si pásku se semínky pro snadnější sázení
Krok 2

Přehněte toaletní papír podélně podél řady semínek tak, abyste ho složili na třetinu – nejprve jednu stranu, poté druhou. Papír lehce uhlaďte a zamáčkněte, abyste upevnili umístění semínek. Udělejte tolik takových pásů, kolik potřebujete. Pak je opatrně přeneste do zahrady.

Krok 3

Vytvořte mělké brázdy v připravené půdě, položte do nich pruhy se semeny a zakryjte je půdou. Během krátkého okamžiku tak svá malá semena zasadíte v perfektním rozmístění. Toaletní papír se v půdě rozloží, než začnou semínka klíčit.

 

Rostliny, sazenice, semínka, truhlíky, potřeby na zahradu a mnoho dalšího můžete zakoupit v ONLINE ZAHRADNICTVÍ ZDE
 

Přinášíme rady, typy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Zajímám se o bylinky a alternativní medicínu. Zabývám se tradiční čínskou medicínou, jihoamerických bylinek či klasických českých léčivek. Dalším mým koníčkem je zahrada a pěstování rostlin, nebo právě bylinek. Ráda píšu právě o těchto tématech.

Zanechte komentář