závěsný květináč

Vyrobte si závěsné květináče

Na zahradě vám již jistě všechno kvete, a jestli vám ještě něco chybí, pak jsou to možná závěsné květináče. I v případě, že si myslíte, že je nemáte kam zavěsit, přesvědčíme vás, že si je může dovolit téměř každý.

Kam květináče zavěsit

Nejjednodušší to mají ti, kteří již se závěsnými květináči počítali a mají na ně připravené háčky apod. Ovšem ani ti ostatní nemusejí věšet hlavu a háčky si zabudovat sami. Potřebujete jen vhodný dřevěný trám – např. v pergole, v dřevěném přístřešku na auto atd. Podle situování na světovou stranu pak také volte květiny.

Jak zabudovat háček

Nejobtížnějším se může zdát samotné zabudování háčku. Stačí vám na to však kovový háček se šroubovacím závitem a vrtačka nebo ruční vrták do dřeva. Zvolte vždy vrták nebo nástavec na vrtačku takový, aby se do něj napevno usadil i kovový háček. Díru do dřeva neprovrtávejte až do celé délky háčku, je potřeba, aby se háček ještě sám „zavrtal“ a dobře držel.

petunie zvávěsné květináče - Vyrobte si závěsné květináče

petúnie

Jaké květiny zvolit do závěsných květináčů

Pak již stačí zavěsit květináč např. na kovovém řetízku a hlavně zvolit ty správné květiny, aby vám výsledný efekt dělal radost. Do závěsných květináčů se hodí veškeré převislé květiny – muškáty, begonie, petúnie (u těch pozor, nemají rády průvan) nebo verbena. Jednotlivé květiny je možné i kombinovat – záleží na velikosti květináče. Zcela efektní je do těchto květináčů převislá máta – je ale také mnohem choulostivější než máta „klasická“, nemá ráda vítr ani průvan a často se stane, že veškerá máta zdánlivě bez příčiny přes léto uhyne. V závěsných květináčích, na které dosáhnete ze země, můžete pěstovat i převislé jahody, a úrodu si pak budou sbírat samy děti.
 

Rostliny, sazenice, semínka, truhlíky, potřeby na zahradu a mnoho dalšího můžete zakoupit v ONLINE ZAHRADNICTVÍ ZDE
 

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Jsem maminka dvou dětí – školačky a předškoláka, se kterými ráda podnikám výlety do přírody i za kulturou. Společně sbíráme bylinky po lesích i loukách, některé pěstujeme na zahrádce. Kromě toho se snažíme pěstovat zeleninu a okrasné květiny, miluju zejména růže. Ostatní pěstitelské tipy získávám zejména od obou babiček. Kromě psaní článků píšu také povídky a básničky, čímž si alespoň částečně plním svůj dětský sen – stát se spisovatelkou.

Zanechte komentář

sixteen − 8 =