hriste

Nezapomeňte zazimovat dětské hřiště na zahradě

Jistě máte na zahradě nějaké dětské hřiště nebo herní prvky pro děti. I ty potřebují zazimovat. Poradíme vám, jak na to.

Kdy zazimovat dětské hřiště

Jakmile se blíží přízemní mrazíky, je potřeba zazimovat i hračky a hřiště.

Jak postupovat

Všechny menší věci, jako jsou hračky v pískovišti, dětská přenosná skluzavka, houpačka apod., očistíme a uklidíme na místo, kde nebudou trpět mrazem. V mrazu zkřehne i plast, a proto je důležité všechny tyto hračky uklidit. Mohly by být totiž pro dítě příští rok nebezpečné.

Pískoviště

Jakmile uklidíte hračky z pískoviště, měli byste ho zakrýt plachtou. Je vhodná proti napadání listí do písku a částečně chrání i konstrukci pískoviště. Dřevěné pískoviště je také dobré natřít lakem na dřevo.

detske hriste 600x367 - Nezapomeňte zazimovat dětské hřiště na zahradě

Zdroj foto: envato

Konstrukce na houpačku, skluzavku apod.

Dřevěné konstrukce musí po uklizení drobných věcí zůstat venku. Je vhodné je očistit a natřít/napustit lakem nebo olejem na dřevo. Díky tomu lépe přežijí zimu.

Trampolína

U trampolíny záleží především na tom, jak je velká. Menší trampolínu můžeme uklidit celou. Větší trampolínu musíme buď rozebrat a zazimovat rozloženou, nebo odstranit ochrannou síť a zbytek trampolíny zakrýt vhodnou plachtou. Opět chrání především proti znečištění, spadaným listím či poškrábání. Ještě před zazimováním nebo přikrytím byste měli natřít všechny kovové součásti ochranným olejem na kov. Trampolínu, kterou necháváte (aspoň zčásti) na zahradě, byste také měli dostatečně ukotvit do země kotvicí sadou na trampolínu.

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Jsem maminka dvou dětí – školačky a předškoláka, se kterými ráda podnikám výlety do přírody i za kulturou. Společně sbíráme bylinky po lesích i loukách, některé pěstujeme na zahrádce. Kromě toho se snažíme pěstovat zeleninu a okrasné květiny, miluju zejména růže. Ostatní pěstitelské tipy získávám zejména od obou babiček. Kromě psaní článků píšu také povídky a básničky, čímž si alespoň částečně plním svůj dětský sen – stát se spisovatelkou.

Zanechte komentář

four × 3 =