beztlakove zasobnikove ohrivace

Tipy na ohřívače vody ideálních do zahradních domků

25.10.2022
801 Zobrazení

Potřebujete teplou vodu a nemůžete se připojit na vodovodní řád nebo máte nedostatečný elektrický příkon, takže nemůžete zapojit průtokové ohřívače vody? Tento problém se dá jednoduše a rychle vyřešit využitím elektrických zásobníkových ohřívačů vody.

Elektrické zásobníkové ohřívače využijete nejen na chatě nebo chalupě, ale hodí se i do prostor, kde potřebujete najednou menší množství teplé vody. Voda se díky menšímu zásobníku ohřívá velmi rychle a provoz malých bojlerů je tak šetrný k vaší peněžence.

elektricke ohrivace vody - Tipy na ohřívače vody ideálních do zahradních domků

Foto: wterm.cz  elektrický ohřívač vody s objemem do 15 litru

Kam se hodí malé elektrické zásobníkové ohřívače vody

Zásobníkový ohřívač vody využijete na místech, kde není možné použít průtokový ohřívač vody nebo potřebuje mít ihned k dispozici větší množství teplé vody. Malé ohřívače vody se zásobníkem se hodí i do prostor, kde je málo místa. Zásobníkové ohřívače vody 5 l – 15 l schováte například pod nebo nad umyvadlo. Další výhodou je to, že teplá voda se nahřívá velmi rychle. Teplá voda je připravena blízko odběrného místa, takže nedochází k výrazným tepelným ztrátám při průtoku potrubím. Provoz zásobníkových ohřívačů vody je úsporný a nemá vysoké energetické nároky. Ideální malý bojler najdete u prodejce Wterm, který má v nabídce velkou škálu těchto praktických zásobníkových ohřívačů a vy tak vyberete ten pravý.

beztlakove zasobnikove ohrivac - Tipy na ohřívače vody ideálních do zahradních domků

Foto: wterm.cz       beztlakové zásobníkové ohřívače vody

Beztlaké zásobníkové ohřívače vody

Pro provoz beztlakých ohřívačů vody musíte zvolit speciální vodovodní baterii. Tyto beztlaké bojlery jsou vhodné jen pro jedno odběrné místo. Na druhou stranu se nemusí vypořádávat se změnami tlaku a díky jednodušší konstrukci jsou beztlaké zásobníkové ohřívače vody levnější.

Beztlaký bojler s malým objemem FAFU 5 D nebo FT 10 H využijete na místech, kde potřebujete často menší objem teplé vody.

Tlakové zásobníkové ohřívače vody

Elektrické tlakové zásobníkové ohřívače vody jsou vhodné pro ohřev vody pro jedno nebo více odběrných míst. Jejich pořizovací cena je o něco vyšší než u beztlakých ohřívačů, ale zase nepotřebujete speciální vodovodní baterii.

Malý bojler do 5 litrů je například Wterm FDN 5, pro větší objem 10 litrů doporučujeme zásobníkový ohřívač FDN 10 600W.

Více o zásobníkových ohřívačích vody ZDE.

———-Komerční článek———-

Zanechte komentář