kaktusy t

Jak správně zazimovat kaktusy, aby příští rok krásně vykvetly

13.11.2018
3 147 Zobrazení

I vaši pichlaví miláčci potřebují zimní klidové období, aby mohli v příštím roce krásně vykvést. Jak na zazimování kaktusů, abyste jim spíš neublížili? Podívejte se na naše tipy.

Jak dlouhé by mělo být období klidu

Zásadní otázkou je, na jak dlouho kaktusy zazimovat, aby jim to stačilo a aby to nebylo naopak příliš dlouho. Taková zlatá střední cesta je 3 měsíce. Za tuto dobu si kaktusy odpočinou a načerpají sílu na další vegetační období. Toto klidové období by mělo začít asi uprostřed listopadu, a mělo by tedy trvat do poloviny února.

Jak kaktusy připravit na období klidukaktusy - Jak správně zazimovat kaktusy, aby příští rok krásně vykvetly

Od konce léta kaktusy nepřihnojujeme, protože už stejně nerostou. Pomalu ubíráme i na zálivce a během října je přestaneme zalévat úplně. Jediné, co jim ponecháme, je dostatek světla.

Jakou místnost vybrat k zazimování

K zazimování je vhodná jakákoliv místnost s dostatkem světla, kde se teplota bude pohybovat mezi 5–15 °C. Hodí se tedy světlý sklep, zimní zahrada, skleník, prostor mezi okny nebo třeba světlejší, ale chladná chodba v mezipatře.

Jak o kaktusy v zimním období pečovat

Zde určitě méně znamená více. Kaktusy vůbec nezaléváme. Naopak je vhodné, abychom je občas zkontrolovali, zda netrpí nějakou chorobou, a to zejména proto, aby se nepřenesla na další kaktusy.

Existují kaktusy, které můžeme zazimovat při pokojových teplotách

Při pokojových teplotách určitě zazimujeme čerstvé semenáčky, které by v chladnějším prostředí uhynuly. A pak existuje několik druhů kaktusů, které přežijí i v běžně vytápěném pokoji – sem patří například tzv. vánoční kaktus (Zygocactus), Discocactus nebo melokaktusy.

 

TIP:

Rostliny, sazenice, semínka, truhlíky, potřeby na zahradu a mnoho dalšího můžete zakoupit v ONLINE ZAHRADNICTVÍ ZDE
Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz


Jsem maminka dvou dětí – školačky a předškoláka, se kterými ráda podnikám výlety do přírody i za kulturou. Společně sbíráme bylinky po lesích i loukách, některé pěstujeme na zahrádce. Kromě toho se snažíme pěstovat zeleninu a okrasné květiny, miluju zejména růže. Ostatní pěstitelské tipy získávám zejména od obou babiček. Kromě psaní článků píšu také povídky a básničky, čímž si alespoň částečně plním svůj dětský sen – stát se spisovatelkou.

Zanechte komentář

Zavřít