světlé vlsy t

Jak si přírodními prostředky zesvětlit vlasy

Mnohé z nás touží po zcela jiných vlasech, než s jakými se narodily. Kdo má vlasy tmavé, chtěl by světlé, kdo je má kudrnaté, chtěl by rovné a naopak. Dnes vám přinášíme pár tipů, jak zesvětlit vlasy pomocí přírodních prostředků či bylinek. Účinek sice nebude takový, jako u průmyslově vyráběných barev na vlasy, ale zato svým vlasům neuškodíte.

Heřmánekheřmánek vlasy - Jak si přírodními prostředky zesvětlit vlasy

Heřmánkem dokonce naopak svým vlasům prospějete. Heřmánek zesvětluje hlavně již světlejší odstíny, při tmavších budete muset být trpělivější. Navíc heřmánek vlasy provoní, vyživí vlasovou pokožku a příprava odvaru na smytí vlasů není vůbec složitá. Stačí vám jedna lžíce heřmánkových květů (anebo sáček porcovaného heřmánku z lékárny), kterou přelijete cca 0,5 litrem vroucí vody. Necháte 10 minut louhovat, přecedíte a necháte odvar vychladnout nebo jej naředíte studenou vodou. Tímto odvarem smýváme vlasy po umytí běžným šamponem, klidně i denně.

Citroncitron vlasy - Jak si přírodními prostředky zesvětlit vlasy

Citron je známý svým zesvětlujícím účinkem z mnoha oblastí (zesvětluje např. i zuby). Pokud potřebujeme zesvětlit vlasy, doporučuje se smíchat šťávu ze 3 citronů s dvojnásobným množstvím vody, nanést do umytých vlasů a nechat působit. Účinek zvyšuje pobyt na slunci, které také vlasy přirozeně zesvětluje.

Jedlá soda

Nejen na čištění v domácnosti, ale i na přirozené zesvětlení vlasů je vhodná jedlá soda. Po umytí vlasů si do nich vmasírujte asi lžíci jedlé sody. Vzniklá pasta bude fungovat jako maska, která vlasy přirozeně zesvětlí. Nechte působit aspoň 20 minut.

Med

Podobně zesvětlí vlasy medová maska. Stačí smíchat lžíci medu se 2 lžícemi octa, přidat např. aragonový olej a touto maskou pokrýt vlasy po umytí. Nechte působit 20 minut a vlažnou vodou opláchněte.

Rebarborarebarbora vlasy - Jak si přírodními prostředky zesvětlit vlasy

Kdo by to byl řekl, že i tato rostlina může zesvětlit vlasy? Ovšem pozor: nehodí se pro oživení barvy pro blondýnky, zesvětluje spíše tmavší odstíny. Stačí rebarboru uvařit, rozmixovat, přidat pár kapek citronu a popř. skořici a nanést na vlasy. Nechte působit klidně i hodinu a poté smyjte.

Olivový olej

Vlasy lehce zesvětlí i maska z olivového oleje, která jim navíc dodá lesk a pružnost. Stačí vmasírovat lžičku olivového oleje do vlasů před mytím a nechat 30 minut působit pod igelitovým sáčkem nebo čepicí.

 

TIP:

Bylinky a produkty z bylinek můžete zakoupit v eshopu ZDE
Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

 

Jsem maminka dvou dětí – školačky a předškoláka, se kterými ráda podnikám výlety do přírody i za kulturou. Společně sbíráme bylinky po lesích i loukách, některé pěstujeme na zahrádce. Kromě toho se snažíme pěstovat zeleninu a okrasné květiny, miluju zejména růže. Ostatní pěstitelské tipy získávám zejména od obou babiček. Kromě psaní článků píšu také povídky a básničky, čímž si alespoň částečně plním svůj dětský sen – stát se spisovatelkou.

Zanechte komentář