angelonia rostlinky

Angelonia: Okrasná rostlina vhodná na přímé slunce a do nedostatku vláhy

Angelonia je zajímavou rostlinou, která především velmi dlouho kvete, ale hlavně jí nevadí přímé slunce, vysoké teploty ani nedostatek zálivky, a proto je docela jednoduchá k pěstování.

Jak rostlina vypadá

Jedná se o nižší okrasnou rostlinu-letničku, která dorůstá maximálně 40 cm výšky. Má rozvětvenou lodyhu se vstřícnými listy. Květy jsou bílé, fialové nebo růžové, dokonce existují i dvoubarevné – závisí na kultivaru.

angelonia - Angelonia: Okrasná rostlina vhodná na přímé slunce a do nedostatku vláhy

Zdroj foto: Thegreenj, CC BY-SA 3.0 <http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/>, via Wikimedia Commons

Odkud pochází

Angelonia pochází původně ze široké oblasti táhnoucí se od Mexika po Argentinu, odtud se rozšířila jako okrasná téměř po celém světě.

Jaké potřebuje stanoviště

Angelonia se dá pěstovat na záhoně, na skalce, ale i v truhlíku nebo květináči. Vyhovuje jí slunné a teplé stanoviště, snese polední úpal. Potřebuje často zalévat, ale mezi zálivkami snese i sucho. Nejvhodnější půdou je zahradní půda s přídavkem rašeliny. Vhodné je přihnojování jednou za 14 dní.

Nejlepší kultivary

Nejlepší kultivary jsou Cascade Blue, který je možný využít do skalek, převislých zahrad, květináčů i truhlíků. Kultivar AngelMist je dobrý jako půdopokryvná rostlina, například místo trávníku tam, kde se moc nešlape. Odrůdy Serena a Serenita se dají sehnat i jako semínka v téměř každém zahradnictví.

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Jsem maminka dvou dětí – školačky a předškoláka, se kterými ráda podnikám výlety do přírody i za kulturou. Společně sbíráme bylinky po lesích i loukách, některé pěstujeme na zahrádce. Kromě toho se snažíme pěstovat zeleninu a okrasné květiny, miluju zejména růže. Ostatní pěstitelské tipy získávám zejména od obou babiček. Kromě psaní článků píšu také povídky a básničky, čímž si alespoň částečně plním svůj dětský sen – stát se spisovatelkou.

Zanechte komentář

Zavřít